×
Wyszukaj w serwisie
×

"Bo fantazja jest od tego..."

Fantazja nie zna granic – o czym przekonali się wszyscy towarzyszący młodym recytatorom 4 czerwca br. w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Lewinie Brzeskim podczas zmagań konkursowych. A wszystko to za sprawą XV Gminnego Konkursu Recytatorskiego zorganizowanego przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Publiczną Szkołą Podstawową w Lewinie Brzeskim pod patronatem Burmistrza Lewina Brzeskiego Artura Kotary.

Konkurs to duża impreza kulturalna w naszym mieście. Cieszy się od lat dużym zainteresowaniem, w tym roku nie było inaczej, wzięło w nim udział około 80 dzieci. Uczestnicy to przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych z gminy Lewin Brzeski. Konkurs pozwala rozwijać talenty, szerzy kulturę słowa oraz popularyzuje zarówno polską, jak i obcą literaturę. To także ćwiczenie autoprezentacji i przezwyciężania barier, tak istotne w czasach współczesnych. Bo spotkanie na żywo z publicznością to nie lada wyzwanie dla każdego, to również sprawdzian radzenia sobie ze stresem i tremą. Temu niełatwemu zadaniu sprostali niemal wszyscy uczestnicy. Hasło tegorocznych zawodów "Bo fantazja jest od tego..." otworzyło szeroki wachlarz różnorodności tekstów i mogliśmy się raczyć wspaniałymi interpretacjami wybranych na ten dzień utworów.

W trakcie imprezy nie zabrakło czasu na wspomnienia, 15 lat istnienia konkursu przypomniała prezentacja multimedialna. Miło było zobaczyć recytatorów poprzednich edycji, dziś już starszych, dojrzalszych... Odbył się również występ wokalny grupy artystycznej pod kierunkiem pani Doroty Haręzy, który porwał nie tylko dzieci, ale i dorosłych niezapomnianymi przebojami muzycznymi.

Recytacje oceniane były przez Jury w składzie: panie Alicja Biesaga, Halina Lubacz, Krystyna Chmiel, Monika Szczypior i Alicja Brychcy. Wszystkie przedszkolaki otrzymały nagrody książkowe, a uczniowie zostali nagrodzeni książkami oraz bonami wartościowymi do sklepu Empik. Ponadto w każdej kategorii wiekowej przyznano specjalną Nagrodę Burmistrza Lewina Brzeskiego.

Oto laureaci tegorocznych zawodów w poszczególnych kategoriach:

  • I KATEGORIA WIEKOWA – PRZEDSZKOLAKI:

I miejsce: Ksawery Karaś (PP 2 Lewin Brzeski), Tymon Bankers (PP Skorogoszcz),

II miejsce: Nadia Kosmala (PP 1 Lewin Brzeski), Nikodem Pociurko (PP Skorogoszcz),

III miejsce: Zuzanna Szporek (PP 2 Lewin Brzeski), Nikola Jahn (PP 1 Lewin Brzeski),

Wyróżnienie: Dominik Dąbek (PP 1 Lewin Brzeski), Michalina Capenko (PP 2 Lewin Brzeski), Maja Rosik (PP 1 Lewin Brzeski), Antonina Adolf (PP 2 Lewin Brzeski), Zofia Kołodyńska (PP Skorogoszcz).

  • II KATEGORIA WIEKOWA – UCZNIOWIE KLAS I – III SZKOŁY PODSTAWOWEJ:

I miejsce: Jakub Wesołowski (PSP Skorogoszcz),

II miejsce: Hanna Laszuk (PSP Lewin Brzeski),

III miejsce: Wojciech Walczak (PSP Lewin Brzeski),

Wyróżnienie: Wiktor Górnicz (PSP Łosiów), Lilianna Matyja (PSP Lewin Brzeski), Małgorzata Janek-Jankowska (PSP Łosiów), Zuzanna Naróg (PSP Lewin Brzeski), Helena Kraszewska (PSP Skorogoszcz).

Nagroda Burmistrza Lewina Brzeskiego: Karolina Zagwojska (PSP Lewin Brzeski).

  • III KATEGORIA WIEKOWA – UCZNIOWIE KLAS IV – VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ:

I miejsce: Łukasz Biernacki (PSP Skorogoszcz),

II miejsce: Żaneta Sipa (PSP Skorogoszcz),

III miejsce: Nina Litwiniec (PSP Skorogoszcz),

Wyróżnienie: Hanna Lisowiec (PSP Lewin Brzeski), Wiktoria Picheta (PSP Skorogoszcz),

Nagroda Burmistrza Lewina Brzeskiego: Alicja Sierakowska (PSP Lewin Brzeski).

  • IV KATEGORIA WIEKOWA – UCZNIOWIE KLAS VII i VIII SZKOŁY PODSTAWOWEJ:

I miejsce: Hanna Polanowska (PSP Skorogoszcz),

II miejsce: Barbara Garus (PSP Lewin Brzeski),

III miejsce: Martyna Rybacka (PSP Lewin Brzeski),

Nagroda Burmistrza: Barbara Garus (PSP Lewin Brzeski).

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu, byliście w tym roku fantastyczni!

Organizatorzy składają piękne podziękowania Szanownym Paniom z Jury za poświęcony czas i rzetelną ocenę młodych recytatorów, Pani Dorocie Haręzie za oprawę muzyczną oraz Dyrektorowi – Panu Wojciechowi Najdzie i Pracownikom Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Lewinie Brzeskim za udostępnienie i przygotowanie sali na występy finałowe.

Szczególne podziękowania należą się Opiekunom, Nauczycielom i Rodzicom młodych recytatorów, których zaangażowanie jest nieocenione i stanowi istotę naszych wspólnych działań na rzecz dzieci.

Anna Bączkowska i Małgorzata Olbert,

pomysłodawczynie i współorganizatorki konkursu

 Gminny Konkurs Recytatorski w Lewinie Brzeskim, uczestnicy, organizatorzy, jury, nauczyciele, rodzice