×
Wyszukaj w serwisie
×

Ferie w Świetlicy Terapeutycznej

W dniach od 16 do 27 stycznia 2012 roku w Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim zorganizowano dwa turnusy feryjne pod hasłem „Karnawałowy zawrót głowy – ferie 2012”.

Podczas zajęć dzieci korzystały z zajęć plastyczno – manualnych, sportowych (na sali gimnastycznej przy PSP w Lewinie Brzeskim), muzycznych (karaoke) oraz świetlicowych (gry i zabawy) i komputerowych.

Ferie w Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim   Ferie w Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim   Ferie w Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim   Ferie w Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim

Ferie w Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim   Ferie w Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim   Ferie w Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim   Ferie w Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim

W trakcie zajęć plastyczno – manualnych dzieci wykonywały ozdoby i akcesoria karnawałowe – okulary, maski, czapeczki, itd. Poza tym w pierwszym tygodniu wykonywały laurki i upominki dla dziadków, a w drugim – upominki z ferii dla siebie.

Tradycyjnie gościliśmy też, jak co roku, policjantów, którzy poprowadzili pogadankę na temat bezpiecznych zabaw podczas ferii, a dodatkowo w pierwszym tygodniu zaprezentowali umiejętności psa policyjnego.

Pierwszy tydzień był pełen wrażeń również dlatego, że w piątek (20.01.2012) gościli u nas Pan Burmistrz – Artur Kotara oraz Kierownik Oświaty – Marek Nowak. Warto wspomnieć, że wypoczynek feryjny organizowany w Świetlicy współfinansowany był przez Gminę Lewin Brzeski. Koszty poniesione przez rodziców to 22 zł (bilet do kina oraz na krytą pływalnię).

Poza tym podczas każdego turnusu zorganizowany był bal karnawałowy w Domu Kultury oraz dwa wyjazdy: na krytą pływalnię w Brzegu oraz do Kinoplexu w Opolu na „Kota w butach”.

Zarówno w pierwszym, jak i drugim tygodniu rozdano wiele nagród i dyplomów za konkursy oraz wyłoniono w wyniku głosowania najsympatyczniejszą koleżankę oraz kolegę.

Ferie w Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim   Ferie w Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim   Ferie w Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim

Ferie w Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim   Ferie w Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim

W sumie z wypoczynku feryjnego skorzystało 70. dzieci. Zapraszamy na ferie za rok!!!

Bronisława Nazarko