×
Wyszukaj w serwisie
×

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

W dniu 31 stycznia 2012r. w Miejsko – Gminnym Domu Kultury w Lewinie Brzeskim odbyła się uroczystość wręczenia „Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznanych przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej dla par małżeńskich zamieszkałych na terenie miasta i gminy Lewin Brzeski.

Aktu dekoracji Jubilatów dokonał Burmistrz Lewina Brzeskiego – Artur Kotara wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej – Waldemarem Włodkiem.

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego    Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego    Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego    Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

Medalami odznaczono małżeństwa z terenu całej gminy: Janina i Jan Kolewińscy z Łosiowa, Maria i Eugeniusz Listowscy z Łosiowa, Maria i Józef Jeżewscy z Łosiowa, Maria i Kazimierz Zalewscy ze Strzelnik, Józefa i Jan Kotowicz ze Skorogoszczy, Krystyna i Stanisław Lasek z Leśniczówki, Maria i Adam Fenig z Oldrzyszowic oraz małżeństwa z Lewina Brzeskiego: Janina i Jan Duda, Zofia i Jan Kierul, Jadwiga i Stanisław Waliccy, Teresa i Tadeusz Walczak, Maria i Eugeniusz Witek. Wśród zaproszonych gości były również dwie pary małżeńskie, które obchodziły swój jubileusz 60-lecia zawarcia związku małżeńskiego: Stanisława i Józef Dziubek oraz Genowefa i Jan Papała.

Po części oficjalnej uroczystości dla  Jubilatów wystąpił zespół Sami Swoi z Lewina Brzeskiego, który stworzył  bardzo sympatyczną atmosferę wyśpiewując mniej lub bardziej znane melodie.

Uśmiechy na twarzach i słowa podziękowania oznaczały radość i zadowolenie zaproszonych par małżeńskich za mile spędzony czas.