Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Pracownia językowa w Gimnazjum w Łosiowie

 
Na początku 2012 roku w Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Łosiowie uruchomiono pracownię językową. Została ona sfinansowana dzięki środkom z projektu  „Aktywny w szkole, aktywny w życiu”, nad którym patronat sprawuje Uniwersytet Śląski w Katowicach. 
Sala nr 2 zmieniła swój wygląd, który dostosowano do nowoczesnego nauczania języków obcych. W klasie jest 16 stanowisk uczniowskich i stół sterowniczy dla nauczyciela, który ma możliwość wykorzystania sprzętu  elektronicznego w zależności od potrzeb. W gabinecie jest też  tablica interaktywna połączona z innymi urządzeniami, które są uruchamiane przy pomocy laptopa.
Biurka ustawiono w kształcie litery „u”, dzięki czemu uczniowie mogą prowadzić dyskusje, widząc siebie wzajemnie. Nauczyciel może porozmawiać indywidualnie z uczniem dzięki nowoczesnemu, elektronicznemu panelowi sterowania i słuchawkom z mikrofonami, które podłączono do poszczególnych stanowisk. Wyposażenie pracowni ułatwia również nagrywanie, odsłuchiwanie odpowiedzi oraz indywidualne odpytywanie. W tym samym czasie pozostali uczniowie mogą wykonywać inne ćwiczenia lub słuchać muzyki. Zainstalowane oprogramowanie ułatwia  pracę w parach, grupach, samodzielnie lub pod kierunkiem nauczyciela, a jednocześnie nikt sobie nie przeszkadza.
Nowoczesny sprzęt, na miarę XXI w., umożliwia nam efektywne uczenie się, przy czym nauka jest ciekawsza. Wszyscy wypowiadają się z entuzjazmem o sposobie nauczania w pracowni językowej. Uczniowie są zafascynowani nową salą i chętniej uczęszczają na lekcje języka angielskiego i niemieckiego.
 
                                                                                                 Uczennice kl. III
Małgorzata Świder, Sandra Głowińska, Klaudia Kubicka
 
DSCN3560  DSCN3560 DSCN3560