×
Wyszukaj w serwisie
×

COOLT(UR)OWI na wielkiej scenie

 
W piątkowy wieczór 24.02.2012 roku w Domu Kultury w Lewinie Brzeskim odbyło się przedstawienie grupy teatralno - kabaretowej Coolt(ur)owi, działającej przy Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim. Tydzień wcześniej, w sobotę, na lewińskim rynku, członkowie kabaretu osobiście zapraszali przechodniów na swój występ.
Grupa powstała w listopadzie 2010 roku i ma za sobą kilka występów w czytelni biblioteki. Ostatnie przedstawienie pt. „PROFESZIONAL TIWI” odbyło się na scenie Domu Kultury w Lewinie Brzeskim i było bardzo ważnym wydarzeniem dla członków grupy.
Kabareciarze wcielili się w role spikerów telewizyjnych i zaprezentowali widzom swoje umiejętności aktorskie. W czasie przedstawienia odbyło się losowanie LOTTOFARTU – CHYBIŁ, NIE TRAFIŁ. Każdy z gości otrzymał kupon z liczbami i miał szansę wygrać nagrodę rzeczową. Jednak „szóstka” trafiła się tylko jednej osobie. W dziale muzycznym swój talent wokalny zaprezentował widzom Patryk Podiuk śpiewając piosenkę „Satellite” z repertuaru  Leny Meyer - Landrut .
Młodzi aktorzy: Emilka Kleparska, Natalia Kleparska, Gosia Śliwińska, Kasia Śliwińska, Kacper Tworzydło oraz Patryk Podiuk profesjonalnie zagrali swoje role i rozbawiali przybyłych gości śmiesznymi tekstami. Na potrzeby przedstawienia wykorzystano fragment książki „Krulewna Śnieżka” Bohdana Butenki oraz skecz kabaretu DNO „Śmierć na drodze”.
Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim składa serdeczne podziękowania dyrektorowi i pracownikom Domu Kultury w Lewinie Brzeskim za pomoc w organizacji imprezy.