×
Wyszukaj w serwisie
×

II miejsce ANGELIKI JUSZCZAK w Konkursie Fotograficznym

konkurs fotograficzny W czerwcu 2011 Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz z Konsulatem Generalnym RFN zorganizował konkurs fotograficzny pt.: "Europa na Górnym Śląsku". Do udziału w nim zaproszona była  młodzież gimnazjalna oraz ponadgimnazjalna (14-19 lat) z województwa opolskiego i śląskiego.

Celem konkursu było przedstawienie w interesujący sposób przemian zachodzących na Górnym Śląsku po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu 3 zdjęć opatrzonych odpowiednimi komentarzami.

Angelika Juszczak zajęła II miejsce w Konkursie Europa na Górnym Śląsku Angelika Juszczak zajęła II miejsce w Konkursie Europa na Górnym Śląsku Angelika Juszczak zajęła II miejsce w Konkursie Europa na Górnym Śląsku

Zdjęcia miały stanowić odpowiedź na jeden z poniższych tematów:

1. Jak zmieniło się Twoje miasto w Unii Europejskiej?
2. W jaki sposób zmieniło się życie mieszkańców Górnego Śląska?
3. Nowy wymiar kulturowej różnorodności Górnego Śląska.

30 listopada 2011r. specjalnie powołane Jury w składzie: Rafał Bartek (Dyrektor Generalny Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej), profesor Jakub Byrczek (Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego), Arkadiusz Ławrywianiec (Policealna Szkoła Fotograficzna w Katowicach, laureat "BZWBK Press Foto 2009) wyłoniło zwycięzców. Wśród laureatów znalazła się również uczennica Gimnazjum w Lewinie Brzeskim Angelika Juszczak, która zajęła II miejsce. Ukazała ona na zdjęciach barokowy Pałac w Lewinie Brzeskim - jak wyglądał kiedyś i jak wygląda dziś. Warto również wspomnieć, iż zdjęcia Angeliki zostały wybrane spośród 26 nadesłanych prac.

Angelika Juszczak zajęła II miejsce w Konkursie Europa na Górnym Śląsku Angelika Juszczak zajęła II miejsce w Konkursie Europa na Górnym Śląsku Angelika Juszczak zajęła II miejsce w Konkursie Europa na Górnym Śląsku

19 grudnia 2011 w Sali Konferencyjnej "Ostrówek" Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego odbyła się uroczysta Gala Wręczenia Nagród. Dyrektor Generalny Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej Rafał Bartek uroczyście powitał wszystkich gości i podziękował za duże zainteresowanie konkursem. Kolejnym punktem spotkania był krótki referat nt. dwujęzyczności w naszym regionie i w całej Europie, wygłoszony przez wicestarostę opolskiego, Krzysztofa Wysdaka. Na gali zostały wręczone cenne nagrody i przedstawione wszystkie nadesłane prace konkursowe. Angelika z rąk Dyrektora DWPN Rafała Bartka otrzymała dwujęzyczny Dyplom, natomiast Bernard Gaida, Przewodniczący Zarządu Związku Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce, wręczył laureatce wysokiej klasy torbę na sprzęt fotograficzny, voucher na indywidualne zajęcia z zawodowym fotografikiem w Gliwicach oraz dwie publikacje Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej. Najlepsze prace, w tym również zdjęcie Angeliki Juszczak, ukazały się w kalendarzu Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej na rok 2012.

Ewa Tabian