×
Wyszukaj w serwisie
×

Gminne Warsztaty Plastyczne

„Kraina Kolorów” już drugi raz zagościła w Publicznej Szkole Podstawowej w Lewinie Brzeskim. 18 kwietnia 2012r. odbyły się Gminne Warsztaty Plastyczne, tym razem dla dzieci przedszkolnych i uczniów klas 1-3.

Gminne Warsztaty Plastyczne   Gminne Warsztaty Plastyczne   Gminne Warsztaty Plastyczne   Gminne Warsztaty Plastyczne

Głównym założeniem warsztatów było rozbudzenie aktywności plastycznej i kształcenie kreatywności, cech tak bardzo potrzebnych w dzisiejszym świecie. Przedszkolaki (Przedszkole w Przeczy, Przedszkole nr 1 i nr 2 w Lewinie Brzeskim) oraz uczniowie klas 1-3 ( PSP Skorogoszcz, PSP Łosiów, PSP Lewin Brzeski) mieli okazję doskonalić sprawność manualną poprzez modelowanie różnorodnych form w masie papierowej, solnej, ceramicznej oraz rzeźbienie w płytkach gipsowych. Wszystkie te czynności wykonywane były pod kierunkiem pań prowadzących warsztaty: Barbary Chmiel - nauczycielki plastyki i Jolanty Mazur – nauczycielki kształcenia zintegrowanego, prowadzącej z dużym zaangażowaniem Szkolne Koło Plastyczne. Poczynania dzieci obserwowane były i wspierane przez panie z zaproszonych przedszkoli i szkół: Krystynę Birecką, Dorotę Konopacką, Janinę Borg, Krystynę Zalewską, Beatę Hargot i Małgorzatę Biernacką.

Dokumentację fotograficzną przygotowała pani Krystyna Waniak – nauczycielka biblioteki i historii lewińskiej szkoły podstawowej. Dodatkowo pani Krystyna, w przerwach działalności plastycznej,  zaprezentowała uczestnikom warsztatów przyrodniczą zabawę edukacyjną o tematyce wiosennej na SPE.

Gminne Warsztaty Plastyczne   Gminne Warsztaty Plastyczne   Gminne Warsztaty Plastyczne   Gminne Warsztaty Plastyczne

Po owocnych ćwiczeniach sprawności manualnej, uczestnicy warsztatów mieli okazję wykazać się swymi umiejętnościami i kreatywnością, tworząc prace konkursowe. W tym roku konkurs przebiegał pod hasłem: „Wiosenne Przebudzenie”, co zdaniem komisji na pewno znacznie wpłynie na poprawę pogody, która od dłuższego czasu pozostawia wiele do życzenia. Dzieci swymi pomysłami i zaangażowaniem w tworzeniu dzieł artystycznych spowodowały, że słonko zaświeciło o wiele radośniej.

Chociaż wszystkie dzieci bardzo się starały i każde otrzymało prezent, to jednak komisja nagrodziła 8 prac, które zasługiwały na szczególne uznanie oraz przyznała 6 wyróżnień.
Nagrody przyznawane były  w 2 kategoriach: klasy 0-I i klasy II- III.
 
Kategoria klas 0-I ( przedszkolacy i uczniowie klasy I)
1 miejsce – Magdalena Gawrońska (PSP w Łosiowie)
1 miejsce – Alicja Bobko (Przedszkole nr 2 w Lewinie Brzeskim)
2 miejsce – Aleksandra Taratuta (PSP w Lewinie Brzeskim)
3 miejsce – Oliwia Tomaszewska (Przedszkole nr 1 w Lewinie Brzeskim)

Kategoria klas II -III
1 miejsce – Julia Tałajczyk (PSP w Skorogoszczy)
2 miejsce – Karolina Budzeń (PSP w Lewinie Brzeskim)
3 miejsce – Zofia Kozioł ( PSP w Skorogoszczy)
3 miejsce –Katarzyna Szmondrowska ( PSP w Skorogoszczy)

Wyróżnienia:
- Daria Bielicka (Przedszkole nr 1 w Lewinie Brzeskim)
- Mateusz Forst (Przedszkole w Przeczy)
- Oliwier Klecha (Przedszkole nr 1 w Lewinie Brzeskim)
- Kacper Solan (Przedszkole w Przeczy)
- Martyna Filipczuk (PSP w Lewinie Brzeskim)
- Jowita Domicz ( PSP w Skorogoszczy)

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Mamy nadzieję, że wśród uczestników warsztatów znajdują się przyszli zwycięzcy wojewódzkich i ogólnopolskich konkursów plastycznych, którzy przysporzą wiele dumy całej naszej gminie.

Serdecznie dziękujemy dyrektorom i nauczycielom  przedszkoli i szkół za wzięcie udziału w artystycznej przygodzie z plastyką.

Barbara Chmiel i  Jolanta Mazur    

Gminne Warsztaty Plastyczne   Gminne Warsztaty Plastyczne Gminne Warsztaty Plastyczne  

Gminne Warsztaty Plastyczne   Gminne Warsztaty Plastyczne   Gminne Warsztaty Plastyczne