×
Wyszukaj w serwisie
×

Zielony Dzień w łosiowskim przedszkolu

Dzień Ziemi to święto wszystkich, którym bliska jest ekologia. Łosiowskie przedszkolaki urządziły z tej okazji DZIEŃ ZIELONY. Do obchodów tego święta przygotowały się dzieci i wszyscy pracownicy przedszkola. Ubrani byliśmy na zielono, posiłki też miały kolor zielony, były zagadki związane z ekologią i zabawy zielonymi balonami.

Dzień ziemi w przedszkolu w Łosiowie Dzień ziemi w przedszkolu w Łosiowie Dzień ziemi w przedszkolu w Łosiowie

Dzień ziemi w przedszkolu w Łosiowie Dzień ziemi w przedszkolu w Łosiowie

Dzieci mogły sprawdzić się i podsumować wiedzę zdobytą w ciągu roku biorąc udział w konkursach i zagadkach. Dowiedziały się też jak wiele ważnych ról pełnią drzewa w przyrodzie i o ich znaczeniu w życiu człowieka. Miały też okazję badać i porównywać strukturę kory różnych drzew, a także własnoręcznie posadzić drzewko (w oddziale przy ul. Barona - forsycję, a przy ul. Głównej- tuje). Każda grupa wykonała też piękne prace plastyczne, które były zwieńczeniem akcji i ozdobiły przedszkole.

Właśnie poprzez takie działania dzieci, i dorośli uczą się postaw ekologicznych, a także otwartości na różnego rodzaju problemy dzisiejszego świata. W przyszłym roku również będziemy świętować Dzień Ziemi.

 

Anna Bernacka
Magdalena Widz