×
Wyszukaj w serwisie
×

Memoriał im. Mieczysława Kawiaka

W dniu 19 maja 2012 roku na stadionie Olimpii w Lewinie Brzeskim odbył się doroczny turniej trampkarzy zorganizowany dla upamiętnienia wieloletniego i zasłużonego dla klubu sportowego „Olimpia” działacza – Pana Mieczysława Kawiaka.  

Memoriał im. M.Kawiaka, fot. M.Garbarczyk   Memoriał im. M.Kawiaka, fot. M.Garbarczyk   Memoriał im. M.Kawiaka, fot. M.Garbarczyk Memoriał im. M.Kawiaka, fot. M.Garbarczyk


W turnieju wzięło udział 5 drużyn piłkarskich: trampkarze z „Olimpii” Lewin Brzeski, „Pogoni” Łosiów, „Stali” Brzeg, „Małej Panwi” z Ozimka oraz z „Unii” Tułowice. Organizatorzy zaprosili także członków rodziny byłego Prezesa – Panią Teresę Kawiak i Pana Jakuba Kawiaka oraz Burmistrza Lewina Brzeskiego – Pana Artura Kotarę.
Po uroczystym otwarciu Memoriału przez Jakuba Kawiaka o godzinie 10 rozpoczęły się rozgrywki, w wyniku których I miejsce uzyskała „Unia” Tułowice, II miejsce zdobyła „Stal” Brzeg, III była „Mała Panew” z Ozimka. Kluby z terenu gminy uplasowały się na IV („Olimpia” Lewin Brzeski) i V miejscu („Pogoń” Łosiów).  Atrakcją dodatkową  był rozegrany o godzinie 17.00 towarzyski mecz piłkarski rzemieślnicy contra oldboje, który zakończył się sukcesem tych ostatnich.

Memoriał im. M.Kawiaka, fot. M.Garbarczyk   Memoriał im. M.Kawiaka, fot. M.Garbarczyk   Memoriał im. M.Kawiaka, fot. M.Garbarczyk  

Memoriał im. M.Kawiaka, fot. M.Garbarczyk Memoriał im. M.Kawiaka, fot. M.Garbarczyk


Memoriał im. M. Kawiaka ma zawsze nie tylko sportowy ale także społeczny wymiar. Po rozgrywkach i wręczeniu pucharów przez Jakuba Kawiaka, Artura Kotarę - Burmistrza Lewina Brzeskiego oraz Prezesa  Klubu Sportowego „Olimpia” – Jacka Kierońskiego rozpoczęła się część artystyczno – kulturalna. Od 14.00 na stadionie występy artystyczne rozpoczęły dzieci z lewińskich przedszkoli. A o zachodzie słońca do późnej nocy zebrani bawili się przy muzyce. Organizatorzy zapewnili także inne atrakcje dla dzieci oraz wiele cennych nagród takich jak: telewizor, pieczone prosię czy rower.

Klub sportowy „Olimpia” Lewin Brzeski pragnie podziękować wszystkim sponsorom za wsparcie imprezy i złożyć szczególne podziękowania Miejsko – Gminnemu Domowi Kultury w Lewinie Brzeskim za nieocenioną pomoc techniczną.