×
Wyszukaj w serwisie
×

MAJÓWKA MISTRZÓW

Dnia 18 maja br. w „Juraparku” w Krasiejowie odbyło się coroczne podsumowanie wyników wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Po odniesieniu sukcesu w etapach szkolnych, gminnych, wojewódzkich oraz pokonaniu setek rywali powiat brzeski reprezentowało 5 uczniów, którzy zdobyli tytuły laureatów.  Jednym z nich był przedstawiciel gminy Lewin Brzeski – Jacek Multan – uczeń VI klasy Publicznej Szkoły Podstawowej w Łosiowie. Najwyższe wyróżnienie i tytuł laureata odebrał osobiście z rąk opolskiej pani kurator Haliny Bilik. Jacek okazał się jednym z najlepszych matematyków w województwie opolskim.

Majówka Mistrzów w PSP w Łosiowie   Majówka Mistrzów w PSP w Łosiowie   Majówka Mistrzów w PSP w Łosiowie

Majówka Mistrzów w PSP w Łosiowie   Majówka Mistrzów w PSP w Łosiowie

Uroczystość rozpoczęła się przemarszem i występem Młodzieżowej Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z Kędzierzyna-Koźla. Następnie kolejno głos zabierali Ryszard Wilczyński - Wojewoda Opolski, Józef Szebesta – Marszałek Województwa Opolskiego i Halina Bilik - Opolski Kurator Oświaty. Wręczając wyróżnienia pani kurator gratulowała nie tylko laureatom, ale również rodzicom i nauczycielom – opiekunom, gdyż to właśnie dzięki nim „z nieoszlifowanych diamentów ukształtowano brylanty”.  Program imprezy  uatrakcyjniali wokaliści Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu m.in. Piotr Zioła reprezentant Opolszczyzny w drugiej edycji „X Faktor’a”.  Po części oficjalnej uczniowie mieli możliwość  zwiedzenia „Juraparku” - Oceanarium, Tunelu czasu oraz Pawilonu Paleontologicznego.

Na „Gali Mistrzów” Jacek pojawił się w ze swoją mamą – panią Izabelą Multan oraz nauczycielką matematyki panią Kariną Gwardyńską. Gdy spytaliśmy p. Karinę co takiego wpłynęło na sukces jej podopiecznego bez zastanowienia odpowiedziała: „jego wrodzony talent, ogromne wsparcie ze strony rodziców, chęć poszerzania swoich wiadomości, uczestnictwo w zajęciach pozalekcyjnych”. Śmiejąc się przypomina jak 3 lata temu Jacek rozpoczynając edukację w klasie czwartej  zapytał sie jej, kiedy będzie mógł startować w konkursie matematycznym. To był jego cel, który sobie wyznaczył i osiągnął. Takich uczniów trzeba wspierać i motywować – dodaje. O matematycznych predyspozycjach tego ucznia dowiedziała się od nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej p. Teresy Gabruk. W czasie pierwszego etapu kształcenia to ona czuwała nad jego prawidłowym rozwojem intelektualnym.

W Publicznej Szkole Podstawowej w Łosiowie nauczyciele nie tylko wspierają uczniów słabych. Dzięki zaradności i przedsiębiorczości pani dyrektor Beaty Hargot od trzech lat wychowankowie tej placówki mają możliwość uczestnictwa w wielu zajęciach pozalekcyjnych. Pozyskiwane przez dyrektora fundusze oraz prawidłowa koordynacja unijnymi projektami edukacyjnymi doprowadziły do uzyskiwania przez uczniów bardzo wysokich wyników.  W obecnym roku szkolnym gminne konkursy przedmiotowe zostały zdominowane przez uczniów łosiowskiej szkoły. Niejednokrotnie sięgali oni po najwyższe trofea.

Tegoroczne osiągnięcia uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Łosiowie w konkursach przedmiotowych:

Gminny konkurs polonistyczny:  I miejsce – Jacek Multan; IV miejsce – Zuzanna Winiarska,
Gminny konkurs  matematyczny:  I miejsce – Jacek Multan, II miejsce – Michał Gwardyński,
Gminny konkurs przyrodniczy:  I miejsce – Zuzanna Winiarska – finalistka konkursu wojewódzkiego; III miejsce ¬- Michał Gwardyński; IV miejsce – Jacek Multan; V miejsce - Julia Kulczycka,
Gminny konkurs historyczny:  I miejsce – Michał Gwardyński,
Gminny konkurs z języka angielskiego:  II miejsce – Jacek Multan; IV miejsce – Michał Gwardyński; V miejsce – Zuzanna Winiarska,
Gminny konkurs recytatorski (dla klas 4-6):  I miejsce – Michał Gwardyński oraz Mieszko Sulikowski;  III miejsce ¬– Agata Multan;

Gratulacje należą się wszystkim. Uczniom - za osiągnięte wyniki, nauczycielom – za włożoną pracę, dyrektorowi p. Beacie Hargot – za stworzenie warunków do rozwoju zainteresowań oraz rodzicom za motywowanie i zachęcanie uczniów do nauki.