×
Wyszukaj w serwisie
×

Spotkania autorskie z Agnieszką Frączek

W dniu 25 maja 2012 roku Biblioteki Publiczne w Lewinie Brzeskim i w Skorogoszczy gościły autorkę wierszy i opowiadań dla dzieci, Panią Agnieszkę Frączek.

Pani Agnieszka z wykształcenia jest germanistką i leksykografem. Na co dzień pracuje jako wykładowca językoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Jednak z zamiłowania jest pisarką książek dla dzieci, w których pokazuje, jak bogaty jest język polski i jak można się nim bawić.

Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek   Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek   Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek

Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek   Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek

W spotkaniach wzięły udział liczne grupy dzieci z klas I-III szkoły podstawowej. Podczas wspólnej zabawy dzieci miały szansę poznać Panią Agnieszkę jako osobę niezwykle pogodną, z poczuciem humoru i z darem opowiadania o naszym trudnym języku ojczystym w sposób przystępny i zrozumiały.  Zainteresowała ona dzieci takimi zjawiskami w języku jak frazeologizmy, synonimy, antonimy i wyrazy wieloznaczne, a wszystko to w oparciu o odczytane przez siebie wiersze. Mali uczestnicy zasypywali autorkę pytaniami, z których próbowali dowiedzieć się między innymi jak wygląda jej życie jako pisarki, skąd czerpie ona pomysły na swoje książki, czy jak przebiega proces powstawania książki.

Na zakończenie spotkań autorka rozdała uczestnikom autografy oraz otrzymała podziękowania z rąk bibliotekarzy. Będziemy bardzo miło wspominać czas spędzony z Panią Agnieszką Frączek na zagłębianiu się w zakamarki naszego ojczystego języka.