×
Wyszukaj w serwisie
×

Dzień Dziecka na Sportowo

Stało się już tradycją w Publicznej Szkole Podstawowej w Łosiowie, że 1 czerwca każdy uczeń i nauczyciel stawia się na zajęcia w stroju sportowym. Ten dzień to wielkie sportowe święto, którego głównym organizatorem jest Uczniowski Klub Sportowy „Olimpicus”.

W tym roku impreza odbyła się po raz ósmy.  Niepewna pogoda, a później strugi deszczu nie zniechęcały zawodników, wręcz dopingowały w zmaganiach o medale. Każdy z uczniów wybierał dwie konkurencje, w których mógł wystartować. Największą popularnością cieszyły się skok w dal i rzut piłeczką palantową. Chętnie wybierano również biegi na dystansach 60m, 300m, 600m i 1000m. Tu najbardziej zaangażowani i waleczni okazali się najmłodsi z klas I –III.

Dzień Dziecka na sportowo w PSP w Łosiowie    Dzień Dziecka na sportowo w PSP w Łosiowie    Dzień Dziecka na sportowo w PSP w Łosiowie

Dzień Dziecka na sportowo w PSP w Łosiowie    Dzień Dziecka na sportowo w PSP w Łosiowie   Dzień Dziecka na sportowo w PSP w Łosiowie


 Mimo niesprzyjającej pogody wyniki były bardzo dobre , co wróży w najbliższej przyszłości poprawienie kilku szkolnych rekordów. Najlepsi zawodnicy stawali na podium i otrzymywali za swoje osiągnięcia medale. Ci, którzy na podium nie stawali, mogli skorzystać z usług  studia makijażu, gdzie szkolne artystki wymalowywały na twarzach śmiałków niezwykle wzory.
 
W przerwie sportowych zmagań – miła niespodzianka na wzmocnienie – lody dla każdego uczestnika. Na koniec ponownie coś dla ciała, tym razem od pani dyrektor - pieczona kiełbaska, którą  z powodu niepogody zjadano ze smakiem na stołówce szkolnej. Czarne chmury nad szkołą oraz rzęsista ulewa nie odebrały humoru ani uczniom, ani nauczycielom. Dzień Dziecka dostarczył wszystkim wielu wrażeń i przyjemnych emocji.

Organizatorzy serdecznie dziękują za wsparcie sponsorom. W organizację imprezy włączyli się: Bank Spółdzielczy, Chempest, Apteka na Zdrowie, Zakład Oponiarski „Bolek”, państwo Małgorzata i Ryszard Dąbkowie, państwo Wiesława i Andrzej Malinowscy oraz państwo Irena i Ryszard Nizio.