×
Wyszukaj w serwisie
×

Święto Powiatu Brzeskiego

W ubiegły weekend na terenie Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego odbyło się Święto Powiatu Brzeskiego połączone z Otwartymi Dniami OODR-u.

Święto Powiatu Brzeskiego   Święto Powiatu Brzeskiego   Święto Powiatu Brzeskiego   Święto Powiatu Brzeskiego


Imprezę w sobotę uroczyście otworzyli Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański w towarzystwie Wicestarosty Ryszarda Jończyka, Burmistrza Lewina Brzeskiego Artura Kotary, Wójta Gminy Olszanka Anety Rabczewskiej, Wójta  Gminy Lubsza Bogusława Gąsiorowskiego oraz Dyrektora OODR-u Henryka Zamojskiego.

Po uroczystym otwarciu przyszedł czas na główny punkt Święta Powiatu – czyli Turniej Gmin. Reprezentanci Lewina Brzeskiego, Olszanki, Lubszy i Skarbimierza rywalizowali w następujących konkurencjach: bieg z kanistrami z wodą na czas, przerzucanie opony na czas, bieg na nartach, rzut jajkiem, bieg na szczudłach, rzut podkową, wianek świętojański, artystyczna wizytówka gminy oraz prezentacja stoiska.

Jury oceniające Turniej przyznało pierwsze miejsce Gminie Olszanka, drugie gminie Lubsza a trzecie zajęła Gmina Lewin Brzeski.

Święto Powiatu Brzeskiego   Święto Powiatu Brzeskiego   Święto Powiatu Brzeskiego   Święto Powiatu Brzeskiego

Święto Powiatu Brzeskiego   Święto Powiatu Brzeskiego   Święto Powiatu Brzeskiego   Święto Powiatu Brzeskiego


Poza Turniejem wszyscy odwiedzający teren OODR-u mogli odwiedzać stoiska z kwiatami, biżuterią, wędlinami, pieczywem, miodem i wieloma innymi produktami, które powstają na terenie powiatu i stanowią jego wizytówkę.
Podczas Święta Powiatu odbył się także Turniej Piłki Nożnej Drużyn Mieszanych o Puchar Starosty Powiaty Brzeskiego. Na stadionie w Łosiowie tym razem najlepsza okazała się drużyna z Gminy Lubsza wyprzedająca  o włos Gminę Lewin Brzeski i Gminę Grodków. Tytuł najlepszego strzelca uzyskała Natalia Szymkowiak z Grodkowa, a najlepszym zawodnikiem turnieju okrzyknięto Grzegorza Grabasa ze Skorogoszczy.

Gwiazdą wieczoru był zespół NoToCo łączący w swoim repertuarze polski folk i muzykę skiffową.

W niedzielę Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego przygotował Dni Otwarte, podczas których można było zapoznać się z funkcjonowaniem jednostki. Co więcej organizatorzy zorganizowali także wystawę sprzętu rolniczego oraz wystawę Regionalnego Centrum Ekoenergetyki. W niedzielę także zostały wręczone nagrody i wyróżnienia dla najlepszych gospodarstw rolnych oraz firm przetwórstwa rolno – spożywczego i usługowego w ramach wojewódzkiego szczebla ogólnopolskiego konkursu AgroLiga 2012. Warto dodać, że jury doceniło przedsiębiorcę z terenu gminy Lewin Brzeski –firmę HELIXIA S.J z Oldrzyszowic zajmującą się hodowlą ślimaków, która w konkursie zajęła zaszczytne III miejsce.