×
Wyszukaj w serwisie
×

Minister odwiedza firmę w Oldrzyszowicach

W dniu 09 lipca 2012 roku firmę HELIXIA w Oldrzyszowicach odwiedził Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Andrzej Butra.


Firma HELIXIA jest największym w Polsce i jednym z największych w Europie producentem ślimaków. Zrzesza, w ramach Polish Snail Holding ponad 80 producentów ślimaków z terenu całej Polski. Firma w dniu 24 czerwca br. została uhonorowana zaszczytnym III miejscem na szczeblu wojewódzkim ogólnopolskiego konkursu „POLAGRA 2012” w kategorii firma.

Wizyta przedastawicieli władz w firmie HELIXIA  w Oldrzyszowicach    Wizyta przedastawicieli władz w firmie HELIXIA  w Oldrzyszowicach    Wizyta przedastawicieli władz w firmie HELIXIA  w Oldrzyszowicach    Wizyta przedastawicieli władz w firmie HELIXIA  w Oldrzyszowicach

Wizyta przedastawicieli władz w firmie HELIXIA  w Oldrzyszowicach   ślimaki3   ślimaki3

 


HELIXIA zajmuje się zarówno hodowlą ślimaków jak i  działalnością naukowo – badawczą współpracując ściśle z Instytutem Zootechniki Państwowego Instytutu Badawczego w Balicach. Oprócz Wiceministra w spotkaniu uczestniczyli także Burmistrz Lewina Brzeskiego – Pan Artur Kotara, Zastępca Burmistrza  - Pan Dariusz Struski, Wojewódzki Lekarz Weterynarii – Pan Ryszard Mordak, Pan Grzegorz Sawicki – Radny Województwa Opolskiego, Prezes Lokalnej Grupy Rybackiej „Opolszczyzna” Pan Jakub Roszuk.


Na spotkaniu poruszono wiele kwestii związanych z działalnością gospodarczą w zakresie hodowli ślimaków oraz z koniecznością nowelizacji przepisów dotyczących chowu ślimaków na terenie Polski.