×
Wyszukaj w serwisie
×

Kolejny projekt nasz !!!

Zajęcia w Swietlicy W lutym 2012 roku Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło II edycję konkursu na dofinansowanie zadań w Programie „ Świetlica – Dzieci – Praca” na rzecz wsparcia dziecka i rodziny w gminie.

Świetlica Terapeutyczna w Lewinie Brzeskim wzięła udział w konkursie, pisząc projekt pod hasłem „Ekologia i kultura to nasza druga natura”.

15 czerwca 2012 roku zostały ogłoszone wyniki. Ku naszemu szczęściu – Świetlica Terapeutyczna znalazła się na 1 miejscu ofert dofinansowanych (najwyżej punktowana oferta w całym kraju).

 Zadanie publiczne realizowane będzie od 1 września do 31 grudnia 2012 roku. W projekcie weźmie udział 25. dzieci, dla których zorganizowane będą warsztaty plastyczno – manualne, dziennikarskie, fotograficzne oraz zajęcia i rozgrywki sportowe.  Poza tym prowadzone będą zajęcia  socjoterapeutyczne dla dzieci i młodzieży, a także warsztaty edukacyjne dla rodziców.

 Projekt obejmie zarówno dzieci, jak i ich rodziny. Dlatego na soboty zaplanowano wycieczki kulturalno – edukacyjne, m.in. do Bierkowic, do ZOO, Krasiejowa, Osówki, itd. Na część z nich pojadą dzieci ze swoimi rodzinami, by wspólnie spędzić czas wolny, zintegrować się oraz wdrażać w życie zachowania proekologiczne i poznać naszą polską kulturę.

Od września czeka nas więc w Świetlicy Terapeutycznej sporo atrakcji i pracy.

Warto przypomnieć, że to już drugi z rzędu projekt, który realizujemy. W poprzednim roku w I edycji w/w konkursu nasza oferta „Szkoła pływania, gotowania i … przetrwania” także znalazła się na liście ofert dofinansowanych.