×
Wyszukaj w serwisie
×

Wakacyjny tydzień z Biblioteką

Podobnie jak w zeszłym roku Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim zorganizowała wakacyjne zajęcia dla dzieci. Hasłem przewodnim tegorocznych atrakcji wakacyjnych było „Dbaj o ciało, dbaj o umysł”. Tak więc tydzień od 6 do 10 sierpnia obfitował w liczne gry i zabawy sportowe, ale też i takie, które wymagały ruszenia głową.

W pierwszy dzień wakacji z biblioteką wspominaliśmy turniej Euro 2012, więc spędziliśmy czas na boisku szkolnym. Młodzi uczestnicy zostali podzieleni na cztery grupy (Hiszpanię, Niemcy, Portugalię i Włochy), które rywalizowały ze sobą w różnych sportowych konkurencjach, ale również wspólnie się bawiły m.in. w trakcie gier podwórkowych popularnych wśród dzieci z czterech wcześniej wspomnianych krajów.

wakacje_lewin_2012_1   wakacje_lewin_2012   wakacje_lewin_2012   wakacje_lewin_2012

wakacje_lewin_2012   wakacje_lewin_2012   wakacje_lewin_2012   wakacje_lewin_2012


We wtorek odbyła się gra uliczna „W poszukiwaniu zabytków Lewina”. Dzieci, podzielone na grupy niebieskich, czerwonych i zielonych, odwiedziły siedem zabytkowych obiektów i miejsc w Lewinie Brzeskim, do których mogły dotrzeć po rozwiązaniu zagadki. Na miejscu czekały na uczestników ukryte w kopertach zadania do wykonania, które m.in. polegały na zdobyciu jakiejś informacji na temat danego zabytku. W trakcie zabawy dzieci poznały również kilka lewińskich legend związanych z danym miejscem. Na koniec dnia wysiłek dzieci został nagrodzony smakowitymi lodami.

W środę dzieci miały chwilę relaksu. Wybraliśmy się do opolskiego kina na film dla dzieci pt. „Madagaskar 3”. Zanim jednak rozpoczął się seans, zrobiliśmy sobie krótki spacer po Opolu. Spędziliśmy miło czas przy fontannie na opolskim Placu Wolności oraz na Wzgórzu Uniwersyteckim, gdzie dzieci mogły przycupnąć w towarzystwie Agnieszki Osieckiej, czy Marka Grechuty.

W czwarty dzień wakacji przyszedł czas na zabawę w tradycyjne podchody. Dzieci, podzielone na dwie grupy - jedną uciekającą i drugą goniącą - wyruszyły z biblioteki w Lewinie, aby kulminacyjny punkt zabawy rozegrać w Kantorowicach. Planowanie trasy i wymyślanie zadań dla jednaj grupy oraz podążanie za strzałkami i rozwiązywanie zadań dla drugiej grupy okazało się świetną zabawą. Naszym ostatecznym celem był ogród Pani Marii Pikul, w którym mogliśmy się zrelaksować i poczęstować słodkościami. Serdecznie dziękujemy Pani Marii za gościnę.

W piąty i ostatni dzień wakacji odbyła się „Olimpiada w bibliotece”. W dniu tym poniedziałkowe drużyny miały szansę na poprawienie swoich wyników i zmianę sytuacji w klasyfikacji. Tak więc drużyny odpowiadały na pytania i rozwiązywały zadania dotyczące Olimpiady i Euro 2012. Dzieci wcielały się również w komentatorów sportowych i aby zdobyć punkty musiały skomentować fragment meczu piłki ręcznej. W dniu tym nie mogło oczywiście zabraknąć walki o medale olimpijskie. Udało nam się wyłonić zwycięzców w trzech dyscyplinach sportowo-zabawowych. Na zakończenie odbyło się uroczyste wręczenie medali mistrzom olimpijskim oraz pamiątkowych dyplomów wszystkim rywalizującym drużynom.

wakacje_lewin_2012   wakacje_lewin_2012   wakacje_lewin_2012   wakacje_lewin_2012

Zapraszamy za rok na kolejne wakacje z biblioteką.

Więcej zdjęć na stronie  www.biblioteka-lewinbrzeski.pl 
.