×
Wyszukaj w serwisie
×

Nowy oddział w lewińskiej Jedynce

 
Rekrutacja dzieci do przedszkoli w Lewinie Brzeskim, która odbyła się na przełomie marca i kwietnia 2012r. wykazała ogromne zainteresowanie rodziców, którzy chcieli umieścić swoje pociechy w placówce przedszkolnej.
Niestety ze względu na brak miejsc od kilku lat w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Lewinie Brzeskim systematycznie odmawiano przyjęcia do przedszkola około 30 rodzicom dzieci w wieku przedszkolnym.
W b.r. szkolnym władze naszej Gminy postanowiły wyjść na przeciw potrzebom rodziców i podjęły kroki w celu utworzenia dodatkowego oddziału przedszkolnego w budynku lewińskiej Jedynki. Nie było to łatwe przedsięwzięcie. Obecna trudna sytuacja finansowa naszej Gminy, ograniczony budżet przedszkola oraz baza przedszkola nie sprzyjały temu działaniu. Ogromny optymizm, wsparcie finansowe, wielkie starania dyrekcji i personelu, a przede wszystkim życzliwość ludzi sprawiły, że starania dały właściwy efekt - 3 września 2012r. na 25 przedszkolaków czekała nowa, pięknie urządzona sala zabaw.
 
Dyrekcja Przedszkola Publicznego nr 1 w Lewinie Brzeskim składa gorące podziękowanie Burmistrzowi Lewina Brzeskiego za przychylność, wsparcie i pomoc w organizacji oddziału, Pani Mariannie Wójcik  Usługi Transportowe, Melioracyjne Roboty Ziemne w Opolu za ufundowanie zabawek i pomocy dydaktycznych, Szymonowi Początko, tegorocznemu absolwentowi PP nr 1, za ofiarowanie zabawek dla swoich młodszych kolegów oraz pracownikom przedszkola za dodatkowy wkład pracy przy organizacji i funkcjonowaniu nowego oddziału.