×
Wyszukaj w serwisie
×

Wakacje z pożytkiem 2012

Przez cały sierpień dzieci z Łosiowa miały możliwość przyjemnie spędzić wakacyjny czas uczestnicząc w akcji „ Wakacje z pożytkiem 2012” . Akcja zorganizowana po raz drugi przez Towarzystwo Miłośników Łosiowa i Okolic i Bibliotekę Publiczną w Łosiowie cieszy się coraz większym  zainteresowaniem dzieci, które spędzają wakacje w swojej wsi i zyskuje wielką aprobatę ze strony rodziców.

Wakacje z pożytkiem   Wakacje z pożytkiem   Wakacje z pożytkiem   Wakacje z pożytkiem

 

Tegoroczna oferta była znacznie bogatsza  od poprzedniego roku  dzięki wsparciu naszych niezawodnych ofiarodawców: Rady Sołeckiej w Łosiowie, Banku Spółdzielczego Grodków – Łosiów, Zakładu Rolno- Usługowego Janów S.C. Maciej Majchrowski i Marian Olejnik, Apteki„ Pod  Srebrną Wagą” Ewa Błahitka . Podczas akcji, jako nagrody w różnych konkursach wiedzy oraz jako poczęstunek, dzieci otrzymywały wspaniałe słodkości podarowane przez  ZWC „ ODRA” z Brzegu.

Z naszej tegorocznej oferty skorzystało ogółem 26  dzieci w wieku od 4 do 16 lat. Uczestniczyły one w zajęciach edukacyjnych z nauki o regionie, zajęciach teatralnych, kulinarnych i plastycznych, poznawały ciekawostki z historii i tradycji  Opolszczyzny. Wiele  radości sprawiały im atrakcyjne wycieczki do stadniny koni w  Skorogoszczy, do  Mosznej ze zwiedzaniem zamku i parku, do Bierkowic z plenerem malarskim, do Brzegu   na basen i do Starych Kolni, gdzie byliśmy podejmowani z wizytą w skansenie „ Lewandówka”. Była też piesza wycieczka do „ Akropolu”- jednej z najprężniejszych firm w naszym regionie i do Piekarni „ Łoś” w Łosiowie.

Wiodącym tematem tegorocznych zajęć były baśnie i bajki, które uczą , pokazują dobro, dają dobre przykłady do naśladowania. Była też opowieść o prawdziwej księżniczce Halszce Ostrogskiej z Ostroga na Kresach, której historia życia jest porównywana z losami Barbary Radziwiłłówny. Na cyklicznych zajęciach teatralnych , do czytanych fragmentów życia Halszki , dzieci odgrywały scenki według opracowanych samodzielnie scenariuszy.

Z przeprowadzonej na koniec zajęć ankiety wynika , że uczestnikom najbardziej podobała się „ Noc mądrych bajek” w Bibliotece, rozpoczęta  prawdziwym balem księżniczek ,poprowadzonym przez wodzireja Romana  z WDK w Łosiowie. Bal zakończyła kolacja przygotowana wcześniej na zajęciach kulinarnych , a po niej były już tylko mądre baśnie czytane niemal do rana.  

Jakie oczekiwania mają dzieci na przyszły rok? Z ankiety jasno wynika ,że po pierwsze zajęcia mają trwać całe wakacje!

Wakacje z pożytkiem   Wakacje z pożytkiem   Wakacje z pożytkiem   Wakacje z pożytkiem

Zatem czekamy już na „ Wakacje z pożytkiem 2013”.