×
Wyszukaj w serwisie
×

Sekcja „ARENA” z WTZ na VI Ogólnopolskim Mityngu Lekkoatletycznym Olimpiad Specjalnych w Koninie

Sekcja „ARENA” przy Warsztacie Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Przyjaciół i Osób Niepełnosprawnych „Pomóżmy Im” w Lewinie Brzeskim na VI Ogólnopolskim Mityngu Lekkoatletycznym Olimpiad Specjalnych w Koninie.

Meeting Lekkoatletyczny w Koninie   Meeting Lekkoatletyczny w Koninie   Meeting Lekkoatletyczny w Koninie   Meeting Lekkoatletyczny w Koninie


W  dniach 27 – 30 września 2012 roku odbył się  VI Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych w Koninie.

W przedsięwzięciu wzięło udział ponad 550 osób - zawodników, trenerów, opiekunów, organizatorów, sędziów i wolontariuszy, którzy reprezentowali 16 Oddziałów Regionalnych Olimpiad Specjalnych w Polsce.

Oddział  Regionalny Opolskie reprezentowało 20 zawodników w tym przedstawiciele powiatu brzeskiego, zawodnicy Sekcji „ARENA” uczęszczający do Warsztatu Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Przyjaciół i Osób Niepełnosprawnych „Pomóżmy Im” w Lewinie Brzeskim: Grażyna Turcza i Tomasz Bałazy pod opieką trenerów Sekcji i pracowników WTZ Anny Surdyki, Małgorzaty Flaki i Michała Stagrowskiego. Zdobyli oni srebrne i brązowe medale w konkurencjach: bieg na 50 metrów oraz rzut piłką palantową.

Mityng rozpoczęła  Ceremonia Otwarcia - w Auli Centrum Wykładowo-Dydaktycznego w Koninie, zgodnie z ceremoniałem Olimpiad Specjalnych z udziałem Marcina Lewandowskiego mistrza Europy w biegu na 800 m, ceremonie poprowadzili Zygmunt Hajzer i Wicemiss Wielkopolski, a  zakończyła się  ona charytatywnym koncertem zespołu SUMPTUASTIC.

Patronat Honorowy nad VI Mityngiem Lekkoatletycznym Olimpiad Specjalnych Konin 2012, objęła Joanna Mucha, Minister Sportu i Turystyki.

Zawodnicy  rywalizowali w zawodach lekkoatletycznych. W piątek odbyły się  preeliminacje, a w sobotę i w niedzielę finały na stadionie  w Koninie. Przygotowania zawodników trwały cały rok, współzawodnictwo, radość, poczucie własnej wartości – to te korzyści, dla których warto było podjąć trudy treningów.

Czterodniowy pobyt w Koninie przyniósł nam wiele radości i satysfakcji. Możliwość wzięcia udziału w Mityngu sprawiła, że nasi zawodnicy poczuli się dumni, że ich trud przyniósł im wiele sukcesów. Ponadto poznali wiele osób, z którymi mogli bawić się i rywalizować.

                            
                            Małgorzata Flaka