×
Wyszukaj w serwisie
×

Ostatnia wycieczka plenerowa

 
20 października 2012 roku w sobotę dzieci biorące udział w projekcie „Ekologia i kultura to nasza druga natura” realizowanym przez Świetlicę Terapeutyczną w Lewinie Brzeskim, pojechały na ostatnią plenerową wycieczkę – do Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie.
Droga była długa, ale cel podróży wart poświęcenia. Oprócz uroków jaskini, znowu korzystaliśmy z cudownej jesiennej aury. Spacer wśród drzew, szelest kolorowych liści pod stopami, zapach grzybów i promienie słońca na naszych twarzach – to wszystko nastroiło nas bardzo pozytywnie.
W samej jaskini najbardziej urzekła nas przede wszystkim charakterystyczna szata naciekowa w formie m.in.: stalaktytów, stalagmitów, stalagnatów, draperii, zasłon i nacieków kaskadowych. Niektórym owe nacieki kojarzyły się z różnymi zwierzętami, postaciami, a nawet z polewami lodowymiJ Dodatkową (niespodziewaną i bezpłatnąJ) atrakcją był nietoperz, który przeleciał nam nad głowami. Poczuliśmy dreszczyk grozy…
W drodze z jaskini do autobusu stoczyliśmy natomiast prawdziwą bitwę na…liście!!! Ogromne ilości jesiennych liści okazały się świetną amunicją.  Radości przy tym było co niemiara.
 Pod koniec trasy czekał na nas jeszcze stragan z pamiątkami, gdzie każdy znalazł coś dla siebie.  Bardzo przyjemnie minął nam ten sobotni dzień i ostatnia wycieczka w plenerze.
 Oczywiście to nie koniec wyjazdów. Teraz jednak będzie więcej kultury niż ekologii – czekają nas bowiem wycieczki do Teatru Muzycznego, Teatru Lalek, do Bierkowic, a także imprezy świetlicowe (Halloween, Andrzejki, Mikołajki) i wyjazd na krytą pływalnię.
 
Bronisława Nazarko
 
 
Projekt „Ekologia i kultura to nasza druga natura” jest finansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach konkursu „Świetlica – Dzieci – Praca”, przy wkładzie własnym Gminy Lewin Brzeski.