×
Wyszukaj w serwisie
×

Bliźniacy biało-czerwoni rodacy

 

 Narodowe Święto Niepodległości w Publicznej Szkole Podstawowej w Skorogoszczy obchodziliśmy niezwyczajnie- zabawnie i radośnie! Z tej okazji Samorząd Uczniowski pod opieką pana Romana Kani 9.11.12 przeprowadził akcję „Bliźniacy- biało-czerwoni rodacy”. Każdy uczeń w tym dniu miał swojego bliźniaka- jeden uczeń przyszedł do szkoły w białej koszulce, drugi w czerwonej. Niektórzy przypięli sobie kotyliony, założyli biało-czerwone peruki, dziewczyny wplotły w warkocze biało-czerwone wstążki.

Spotkanie  rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu państwowego, po którym wysłuchaliśmy krótkiej odezwy poświęconej historii święta odczytanej przez Agnieszkę Fiałkę. Następnie przeszliśmy na korytarz szkolny, gdzie tworzyliśmy „żywe” biało-czerwone flagi.  Miło było mieć swojego białego lub czerwonego bliźniaka i chodzić z nim pod rękę oraz pozować do zdjęć.  Do akcji samorządu włączyły się również klasy młodsze. Piękne godła  Polski przygotowała  klasa II, której wychowawcą jest pani Róża Fiałka.

 W akcji uczestniczyli  wszyscy uczniowie, którzy swoim zaangażowaniem i postawą  pokazali, że kochają swój  kraj, historię oraz szanują  barwy narodowe.        

                                                                                                 Bożena Kania 

bliźniacy bliźniacy bliźniacy bliźniacy

bliźniacy