×
Wyszukaj w serwisie
×

Dzień Zdrowego Śniadania

 

        8 listopada  już po raz drugi  w Polsce  obchodzony był  w klasach 1-3 szkół podstawowych Dzień Zdrowego Śniadania.  Do akcji  tej  włączyli się  uczniowie, rodzice  i nauczyciele   Publicznej Szkoły Podstawowej w Lewinie Brzeskim. W akcji  wykorzystano  elementy  programu   „Owoce w szkole”.  Celem programu jest zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dzieci.

śniadanie śniadanie śniadanie śniadanie

śniadanie śniadanie śniadanie

       Przygotowania do tego dnia zaczęły sie już kilka dni wcześniej. Rodzice otrzymali list od nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej z prośbą o pomoc i wsparcie w realizacji tego zadania.  W czytelni multimedialnej przeprowadzone zostały interaktywne zajęcia na temat prawidłowego i zdrowego odżywiania się. Uczniowie poznali wesołą piosenkę o warzywach. Wykonali  warzywne kukiełki, ekologiczne piramidy żywieniowe  z wykorzystaniem surowców wtórnych i plakaty pod hasłem – ”Recepta na zdrowie”.  Wykonane prace ozdobiły korytarze naszej szkoły. Uczniowie klasy 2b razem ze swoja panią przygotowali  inscenizację wiersza  Jana Brzechwy „Na straganie", którą obejrzały wszystkie klasy.

śniadanie śniadanie śniadanie śniadanie

śniadanie śniadanie

     8 listopada w pięknie przygotowanych i udekorowanych salach  uczniowie przystąpili do działania.  Pomysłów nie zabrakło nikomu. Powstawały prawdziwe dzieła sztuki. Mali kucharze  przygotowali  z różnych produktów fantastyczne wyspy śniadaniowe, kanapki  w różnych kształtach  i kolorach. Punktem kulminacyjnym tego dnia było wspólne śniadanie w klasach i zjedzenie samodzielnie wykonanych, tryskających witaminami  kanapek, które smakowały wyśmienicie.

    Dzień ten był  wyjątkową okazją do promowania wśród naszych uczniów prawidłowych nawyków żywieniowych i  początkiem  tradycji  jedzenia wspólnych śniadań w szkole. Dzięki temu wszyscy  będą mieli energię do nauki i zabawy każdego dnia!

 

                                                                                              Renata Filipecka