×
Wyszukaj w serwisie
×

Wyróżnienie w plebiscycie Sportowa Gmina 2012

 

W dniu 15 listopada 2012 roku w niezwykłej atmosferze w Warszawie odbyła się VII Gala Sportowej Polski podczas której Polski Klub Infrastruktury Sportowej wręczył wyróżnienia  SPORTOWA GMINA 2012 oraz PRODUKT NA MEDAL 2013 a także statuetki AMBASADOR SPORTOWEJ POLSKI. Gala była okazją do spotkania się przedstawicieli biznesu i samorządu, przyjaciół i członków PKIS. Jednym słowem wszystkich tych, którzy dążą do rozwoju infrastruktury sportowej w Polsce oraz wspierają Ogólnopolski Program „budujemy Sportową Polskę”.

Główną część Gali stanowiły ceremonie wręczenia dwóch wyróżnień przyznawanych przez Polski Klub Infrastruktury Sportowej – PRODUKT NA MEDAL 2013 oraz SPORTOWA GMINA 2012. Wyróżnienie PRODUKT NA MEDAL przyznawane jest w celu wyłonienia i promocji wysokiej jakości usług i produktów, cechujących się innowacyjnymi rozwiązaniami oraz wysokimi walorami użytkowymi.

 Natomiast  wyróżnienia "Sportowa Gmina" przyznawane są samorządom, które umiejętnie łączą  budowę nowoczesnych obiektów sportowych z programem rozwoju sportu i rekreacji w regionie. W dotychczasowych trzech edycjach Wyróżnienie otrzymało 131 Gmin z całej Polski. Wśród nich znajdują się zarówno duże aglomeracje miejskie, takie jak: Gdańsk, Szczecin, oraz małe gminy z terenu całej Polski.

Wśród laureatów tegorocznej IV edycji wyróżnienia "Sportowa Gmina"  znalazła się Gmina Lewin Brzeski, która w mijającym roku nie tylko wspierała rozwój sportu i rekreacji na swoim terenie ale także inwestowała w obiekty sportowe, które posłużą dla naszych mieszkańców. W śród nich na największą uwagę zasługują trzy inwestycje : boisko wielofunkcyjne Orlik, które jeszcze w tym roku zostanie oddane do użytku, rozpoczęta budowa hali sportowej przy PSP w Łosiowie a także oddane do użytku boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią przy PSP w Skorogoszczy.

Jesteśmy dumni z przyznanego nam wyróżnienia. Stanowi ono swoistego rodzaju aprobatę dla działań podejmowanych przez nas w tych trudnych dla samorządów czasach i dowodzi, iż tego rodzaju inwestycje nie tylko posłużą naszym mieszkańcom do aktywnego spędzania czasu wolnego  ale  doskonale wkomponowują się w strategię programu "budujemy Sportową Polskę” – powiedział zastępca Burmistrza Lewina Brzeskiego , który w imieniu Burmistrza odbierał wyróżnienie.

 

sportowa gmina