×
Wyszukaj w serwisie
×

Andrzejki w Świetlicy Terapeutycznej

 
Koniec listopada to czas wróżb. Staropolskie obyczaje katarzynkowe  i andrzejkowe przetrwały do dnia dzisiejszego i wciąż cieszą się dużą popularnością zarówno  wśród starszych, jak i młodszych.
W Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim zabawa andrzejkowa odbyła się 24 listopada b.r. (w sobotę). Oprócz tradycyjnych wróżb takich, jak lanie wosku, przekłuwanie serca z imionami płci przeciwnej czy też „pochód” butów za drzwi, dzieci mogły również poznać swój przyszły zawód oraz przepowiednię ukrytą w słodkim ciasteczku.
Poza tym było dużo dobrej zabawy przy dobrej muzyce oraz rozmaitych konkursów, takich jak na przykład: układanie puzzli tematycznych, krzyżówka andrzejkowa, taniec na gazetach, a także wyścig z balonami. Oj działo się, działo – było przy tym wiele radości i… huku J
 Dzieci miały również za zadanie odnaleźć ukryty gdzieś na terenie Świetlicy skarb, rozwiązując po drodze określone zadania, które wymagały od nich sprytu, kreatywności, inteligencji i wiedzy. Każdej z drużyn udało się pokonać poszczególne etapy poszukiwań i odnaleźć SŁODKI SKARB.
Wszyscy bawili się wyśmienicie i wyszli ze Świetlicy zadowoleni, ze śmiechem i z przymrużeniem oka traktując andrzejkowe wróżby Anno Domini 2012.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej zabawy.
 
Bronisława Nazarko