×
Wyszukaj w serwisie
×

Akcja Dary Serca

 
Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny. Wraz z narodzeniem Dzieciątka Jezus  w ludzi wstępuje nowa nadzieja  oraz chęć  podzielenia się z bliźnimi, którzy z różnych przyczyn utracili dom i potrzebują pomocy. Właśnie bezdomnym ze schroniska im. Św. Alberta  w Pępicach koło Brzegu Samorząd Uczniowski PSP im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w  tym roku  pomógł organizując zbiórkę żywności i artykułów higienicznych.
Akcja nazwana „Dary serca” przeprowadzona została w dn. 26.11.-4.12.2012 r. W zbiórce wzięła udział większość uczniów oraz nauczyciele. Szczególnie aktywnie zaangażowały się klasy IV a, IV b oraz klasa VI. Darczyńcy przynosili najczęściej mydło, szampony, piankę do golenia, kremy, konserwy, makarony, kasze, herbatę , ryż, cukier i inne artykuły, które na pewno przydadzą się mieszkańcom schroniska.
 
5.12.2012 r. – w Międzynarodowy Dzień Wolontariatu „dary serca” zostały zawiezione przez opiekuna SU pana Romana Kanię do Pępic. Mieszkańcy schroniska ucieszyli się i podziękowali za przywiezione produkty.
Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim uczestnikom akcji charytatywnej oraz ich rodzicom za wspaniałą postawę i wrażliwość na potrzeby innych ludzi. Dzieląc się z innymi pamiętajmy o słowach Jana Pawła II: „Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nieważne   jest to, co się ma, ale czym się dzieli z innymi."