×
Wyszukaj w serwisie
×

Świąteczne spotkanie dla kursantów FunEnglish

 
Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim zaprosiła młodych uczestników komputerowego kursu języka angielskiego FunEnglish na spotkanie, w czasie którego dzieci miały okazję wspólnie pobawić się językiem obcym, a wszystko to w atmosferze kolęd, świątecznych ozdób i niewidzialnej obecności mieszkańców Bieguna Północnego.
Spotkanie rozpoczęły poszukiwania listu od Świętego Mikołaja.  Dzieci, na podstawie wskazówek podanych im po angielsku, sprawnie odszukały list ukryty pomiędzy książkami. W liście Mikołaj wyraził swoje zadowolenie z powodu tego, jak pilnie dzieci uczyły się do tej pory języka angielskiego i obiecał, że każde z nich znajdzie coś wyjątkowego pod choinką.
Spotkanie umiliły dzieciom również inne zabawy. Jedna z nich polegała na udekorowaniu choinki kolorowymi bombkami, a aby było to możliwe trzeba było się wykazać znajomością angielskich słów związanych z Bożym Narodzeniem. Mali kursanci mieli również możliwość poszperania w worku Mikołaja. Znajdowały się w nim przeróżne przedmioty, które dzieci wyciągały z worka, po czym odgadywały, jak wylosowany przedmiot nazywa się w języku angielskim.
Miłym zakończeniem dla wszystkich uczestników była zabawa w ciągnięcie tzw. cracker’ów, co zostało zaczerpnięte z bożonarodzeniowej tradycji brytyjskiej. Kursanci wrócili do domów z drobnymi upominkami od Mikołaja i z uśmiechami na twarzach.
 
spotkanie światecznespotkanie światecznespotkanie światecznespotkanie świateczne
spotkanie świateczne