×
Wyszukaj w serwisie
×

Wigilia w Świetlicy Terapeutycznej

 
18 grudnia 2012 roku (wtorek) w Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim do wigilijnego stołu zasiadły dzieci, pracownicy Świetlicy oraz zaproszeni goście: ksiądz prałat Stanisław Karp, Zastępca Burmistrza Lewina Brzeskiego Dariusz Struski, Przewodniczący Rady Miejskiej Waldemar Włodek, Skarbnik Gminy Pani Urszula Smolińska oraz Kierownik Wydziału Oświaty Pan Marek Nowak.
Aby tradycji stało się zadość, dzieci wystąpiły z przedstawieniem jasełkowym. Tym razem w znaną wszystkim historię zostały wplecione postaci z bajek, m.in.: Pinokio, Kopciuszek, Calineczka. One także przyszły do małego Jezuska – z pokłonem i darami. Nie zabrakło jednak, jak zawsze, pasterzy oraz Trzech Króli. Występ uświetnili uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Brzegu – Kacper Garncarz (skrzypce) oraz Piotr Słodkowski (akordeon).
Po części artystycznej, ksiądz prałat poprowadził modlitwę i pobłogosławił wigilijny stół.
Przyszedł czas życzeń i łamania się opłatkiem – były życzenia zdrowia, szczęścia, sukcesów w pracy (to dla dorosłych) oraz szóstek w szkole (to dla dzieci).
Następnie wszyscy zgromadzeni zasiedli do wieczerzy. Na stole nie zabrakło tradycyjnych potraw, o co jak zwykle zadbała nasza pani Irenka. Był więc i barszcz z uszkami i krokiety i pierogi, a także śledzie, sałatki oraz ciasta.
Nikt nie wyszedł tego dnia ze Świetlicy głodny. Wspólna Wigilia okazała się strawą nie tylko dla brzucha, ale i dla duchaJ W miłej, rodzinnej atmosferze każdy czuł się dobrze  i bezpiecznie.
 
wigilia w świetlicy terapeutycznejwigilia w świetlicy terapeutycznejwigilia w świetlicy terapeutycznejwigilia w świetlicy terapeutycznej3.jpeg
wigilia w świetlicy terapeutycznejwigilia w świetlicy terapeutycznejwigilia w świetlicy terapeutycznej
wigilia w świetlicy terapeutycznejwigilia w świetlicy terapeutycznejwigilia w świetlicy terapeutycznej
wigilia w świetlicy terapeutycznejwigilia w świetlicy terapeutycznejwigilia w świetlicy terapeutycznej
wigilia w świetlicy terapeutycznejwigilia w świetlicy terapeutycznejwigilia w świetlicy terapeutycznejwigilia w świetlicy terapeutycznej
wigilia w świetlicy terapeutycznejwigilia w świetlicy terapeutycznej
 

 

                                                            Bronisława Nazarko