×
Wyszukaj w serwisie
×

Podsumowanie projektu „Ekologia i kultura to nasza druga natura”

 
19 grudnia 2012 roku (środa) w Domu Kultury w Lewinie Brzeskim odbyło się uroczyste zakończenie i podsumowanie projektu „Ekologia i kultura to nasza druga natura” realizowanego przez Świetlicę Terapeutyczną w Lewinie Brzeskim w terminie od 1 września do 31 grudnia 2012 roku. Przypomnijmy, że projekt finansowany jest przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach konkursu „Świetlica – Dzieci – Praca” przy wkładzie własnym Gminy Lewin Brzeski.
Na imprezie oprócz uczestniczących w projekcie dzieci  z rodzinami, pojawili się zaproszeni goście: Burmistrz Lewina Brzeskiego Pan Artur Kotara, Zastępca Burmistrza Pan Dariusz Struski, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Waldemar Włodek, Kierownik Wydziału Oświaty Pan Marek Nowak oraz osoby, które społecznie pracowały podczas realizacji projektu: Pani Alicja Polak (pomagała nam w sobotnich wycieczkach) oraz Pan Adam Dziasek (organizował co piątek zajęcia sportowe dla dzieci na sali gimnastycznej Gimnazjum).
Po powitaniu przybyłych osób przez Dyrektora Świetlicy Terapeutycznej – Panią Renatę Pietruńko, nadszedł czas na prezentację multimedialną z realizacji projektu. W ciągu 20 minut zobaczyliśmy kilkadziesiąt zdjęć (to tylko niewielki wycinek wszystkich wykonanych fotografii) z wycieczek, zajęć i imprez. Przenieśliśmy się w czasie do wszystkich wspólnie spędzonych chwil, począwszy od ZOO w Opolu, kończąc na ostatniej, rodzinnej wizycie w Muzeum Wsi Opolskiej  w Bierkowicach, gdzie byliśmy 15 grudnia b.r. Wybrane do prezentacji zdjęcia i śmieszyły, i wzruszały…
Następnie Pani Dyrektor poprosiła władze gminy o wręczenie dzieciom pamiątkowych dyplomów, statuetek oraz książek ekologicznych i gadżetów, otrzymanych od Nadleśnictwa Henryków. Statuetki „Kulturalny Ekolog 2012” otrzymali również wraz z gorącymi podziękowaniami nasi społecznicy – Pani Ala i Pan Adam, osoby o złotych sercach, zawsze chętne do pomocy, lubiące pracę z dziećmi i przez dzieci lubiane.
Podziękowania popłynęły także w stronę rodziców dzieci biorących udział w projekcie – za pomoc, udział w przedsięwzięciu (niektórzy rodzice wzięli udział we wszystkich wycieczkach rodzinnych!)  i mobilizację swoich pociech, aby systematycznie przychodziły do Świetlicy.
Głos zabrał również Burmistrz Lewina Brzeskiego, Pan Artur Kotara, który złożył na ręce Pani Dyrektor gratulacje i podziękowania, życząc równocześnie dalszych sukcesów oraz kolejnych wygranych projektówJ
Imprezę zakończyło pojawienie się niespodziewanego, ale jakże miłego dzieciom gościa. Przybył, bowiem Święty Mikołaj i wręczył dzieciom paczki pełne słodkości. Najmłodsi mieli więc sporo atrakcji tego dnia.
Kolejny, drugi już z rzędu projekt dobiega końca. Szybko minęły te cztery miesiące, kiedy również soboty były w Świetlicy Terapeutycznej pracujące. Pozostało mnóstwo zdjęć, zakupione materiały plastyczne, książki oraz sprzęt, ale przede wszystkim pozostały cudowne wspomnienia.
W główach kłębią się kolejne pomysły, plany, zamiary…Kto wie, może znowu uda się je zrealizować, czego szczerze sobie życzymy.
 
Bronisława Nazarko
 

IMG_1475.jpeg IMG_1484.jpeg IMG_1486.jpeg

IMG_1493.jpeg IMG_1499.jpeg IMG_1503.jpeg

IMG_1504.jpeg IMG_1507.jpeg IMG_1510.jpeg

IMG_1524.jpeg IMG_1525.jpeg IMG_1526.jpeg

IMG_1531.jpeg IMG_1533.jpeg IMG_1541.jpeg

IMG_1546.jpeg IMG_1547.jpeg IMG_1548.jpeg

IMG_1550.jpeg IMG_1560.jpeg IMG_1566.jpeg

IMG_1577.jpeg IMG_1581.jpeg IMG_1587.jpeg