×
Wyszukaj w serwisie
×

Europejskie Dni Dziedzictwa w Lewinie po raz drugi

EDD logo

 

 

 

 EDD2008.jpeg

We wrześniu 2008 r. w Polsce, podobnie jak w większości krajów europejskich, organizowane będą obchody Europejskich Dni Dziedzictwa (EDD). Imprezy zaplanowano na dwa weekendy: 13-14 oraz 20-21 września 2008 r. Ogólnopolskie otwarcie EDD odbędzie się 13 września w Byczynie.
Podobnie jak w ubiegłym roku, Gmina Lewin Brzeski również aktywnie włącza się w tę ogólnoeuropejską imprezę. Tym razem udział w obchodach EDD zapowiedziało 11 miejscowości z naszej gminy. Gminna impreza odbędzie się 20 września 2008 r. (sobota) w Strzelnikach, gdzie część edukacyjna (wykład, prezentacja multimedialna, spacer z przewodnikiem, pokaz ginących zawodów) będzie przeplatała się z częścią rozrywkową (występy zespołów, przegląd sygnalistów, festyn). Władze Gminy – organizatorzy tegorocznych EDD – zapraszają również w niedzielę 21 września 2008 r. do:
• Lewina Brzeskiego
, gdzie w Domu Kultury odbędzie się spotkanie połączone z prezentacją starych zdjęć miasta oraz ewangelickiego kościoła p.w. śś. Piotra i Pawła;
• Skorogoszczy, gdzie m.in. odbędzie się spacer edukacyjny po dawnym mieście;
• Łosiowa, gdzie zwiedzającym zostanie udostępniony kościół p.w. św. Jana;
• Stroszowic, Różyny, Przeczy, Małej Nowej Wsi, Saren Małych, Jasiony, Buszyc i Borkowic, gdzie zorganizowane zostaną spotkania z najstarszymi mieszkańcami wsi, którzy opowiedzą o tym jak po 1945 r. musieli zostawić swoją ojcowiznę i zmuszeni zostali do osiedlenia się w swojej nowej małej Ojczyźnie. W niektórych miejscowościach zaprezentowane zostaną również miejscowe zwyczaje oraz tradycyjnie wykonywane, oryginalne produkty.

Szczegóły w późniejszym terminie.

Organizatorzy serdecznie zapraszają.

DOCEuropejskie Dni Dziedzictwa w Lewinie Brzeskim (73,00KB)

Więcej informacji na oficjalnych stronach EDD:

http://www.kobidz.pl/app/site.php5/article/245/3302.html

www.edd.com.pl