×
Wyszukaj w serwisie
×

Dzień otwarty w Świetlicy Terapeutycznej

  Dzień otwarty

Dzień otwarty prelekcja

Dzień otwarty występ dzieci

Dzień otwarty zaproszeni goście

spotkanie opłatkowe 01

wyjazd na basen

zawody sportowe sala gimnazjum

basen w Brzegu 03

 W dniu  14 grudnia 2007r. o godz. 12.00 w Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim ul. Moniuszki 41 A odbyły się „OTWARTE DRZWI ŚWIETLICY”, na których gościliśmy Panią burmistrz Annę Twardowską, Panią sekretarz Barbarę Chyżą, Panią skarbnik Urszulę Smolińską oraz radnych naszej gminy na czele z przewodniczącym Rady Miejskiej Panem Mieczysławem Adaszyńskim. Także zaszczycili Nas swoją obecnością dyrektorzy przedszkoli i szkół naszej gminy oraz przedstawiciele świetlic socjoterapeutycznych z Baborowa, Brzegu i Grodkowa.
Dzieci z nasze świetlicy przygotowały występ jasełkowy oraz pokaz taneczny. Za swój występ dzieci otrzymały od Pani burmistrz wielki kosz cukierków.
Pani dyrektor Renata Pietruńko zaprezentowała program działalności Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim (prezentacja multimedialna). Następnie Pani Agnieszka Gabruk-Teodorowicz z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Opolu omówiła zasady konkursu w ramach Rządowego Programu „Świetlica, praca i staż”.
Odbył się także słodki poczęstunek dla wszystkich gości, ciasta piekli pracownicy świetlicy. Na zakończeniu odbyło się zwiedzanie świetlicy.
Bardzo dziękujemy gościom za przybycie, a wolontariuszom z gimnazjum za przygotowanie   dzieci do występów.

Dla wszystkich chętnych dzieci w dniu 14 grudnia 2007r. w godz. od 15.00 do 17.00 Świetlica Terapeutyczna w Lewinie Brzeskim zorganizowała zajęcia sportowe na nowej hali sportowej Gimnazjum w Lewinie Brzeskim. Serdecznie dziękujemy Panu Adamowi Dziaskowi i wolontariuszom, którzy prowadzili zajęcia sportowe dla dzieci oraz dziękujemy Panu dyrektorowi gimnazjum Andrzejowi Kostrzewie, który nam umożliwił korzystanie z nowczesnego obiektu. 

W dniu 14 grudnia 2007r. w godzinach od 15.00 do 16.00 odbyły się w Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim zajęcia szkoleniowe dla rodziców i osób zainteresowanych. „Dziecko nadpobudliwe – praktyczne wskazówki postępowania”. Zajęcia były prowadzone przez Panią Idę Janowską psychologa świetlicy. Natomiast w godzinach od 16.00 do 18.00 odbyły się w świetlicy indywidualne konsultacje z logopedą, pedagogiem i psychologiem dla rodziców  i osób zainteresowanych.

15 grudnia 2007r. nastąpił najbardziej wyczekiwany przez dzieci ze Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim dzień. Dzień wyjazdu na krytą pływalnię do Brzegu i dzień wspólnej Wigili w świetlicy. Wszystkie atrakcje dla dzieci były bezpłatne.

„OTWARTE DRZWI ŚWIETLICY” były realizowane i dofinansowane w ramach zadań konkursu Ministra Pracy i Polityki Społecznej „Promocja gminnej świetlicy socjoterapeutycznej”.