×
Wyszukaj w serwisie
×

Człowiek jest wart tyle, ile może dać i pomóc drugiemu człowiekowi

Spotkanie integracyjne

Spotkanie integracyjne 02

Spotkanie integracyjne 03

Spotkanie integracyjne 04

Spotkanie integracyjne 04

Spotkanie integracyjne

Spotkanie integracyjne

„Człowiek jest wielki nie przez to,
co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

 

Zgodnie z powiedzeniem iż „ człowiek jest wart tyle, ile może dać i pomóc drugiemu człowiekowi’ 14 stycznia 2008r. Przedszkole Publiczne nr 2 w Lewinie Brzeskim  zorganizowało drugie spotkanie integracyjne z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej. W związku z tym, ze jest to okres kolęd, dzieci przygotowały przedstawienie jasełkowe. Pięknie przebrane śpiewały kolędy, recytowały wiersze, tańczyły. Ich występ przyczynił się do radości i uśmiechów na ustach naszych gości, którzy brawami nagradzali każde nasze wystąpienie. Za swój występ zostały nagrodzone również słodkimi upominkami ze strony gości.

Organizując spotkania integracyjne chcemy, aby nasi wychowankowie nauczyli się traktować odmienność drugiego człowieka jako coś naturalnego, nie wzbudzającego zażenowania czy sensacji.; ponadto aby nauczyli się tolerancji, opiekuńczości, solidarności, troskliwości, umiejętności współżycia z innymi. Kontakt dziecka sprawnego z osobą niepełnosprawną kształtuje właściwe postawy wobec innych ludzi, skłania do większej otwartości i wyrozumiałości Stwarza możliwość porównania własnych ograniczeń i trudności z codziennymi zmaganiami ludzi niepełnosprawnych, uczy pokory i cierpliwości w pokonywaniu życiowych przeszkód.

Dlatego tak istotne jest wpajanie idei integracji już od najmłodszych lat oraz nawiązywanie i pielęgnowanie kontaktów pomiędzy osobami sprawnymi i niepełnosprawnymi. Taka postawa przynosi obu stronom nie tylko wiele satysfakcji i radości, ale przyczynia się również do tego, że otaczający świat staje się bardziej przyjazny.

Zapraszamy do galerii zdjęć ze spotkania na stronę internetową. www.lewinek.ovh.org