×
Wyszukaj w serwisie
×

Powiało Afryką w Skorogoszczy

Zaproszeni goście

Goście

Prelekcja - Krzysztof Tomczak

Eksponaty

 

Z inicjatywy działającego w Skorogoszczy Stowarzyszenia Miłośników Turystyki „W Drodze”  dnia 23 lutego 2008 roku w Gimnazjum w Skorogoszczy odbyła się uroczystość otwarcia stałej ekspozycji pamiątek przywiezionych z Afryki przez Śp. Ks. Józefa Szczotkę.
Ks. Józef Szczotka w 1987 roku wyjechał na misję do Togo w Afryce. Z powodów zdrowotnych po 12 –stu latach działalności misyjnej wrócił do Polski. W roku 2003 został proboszczem skorogoskiej parafii. Zmarł 30 września 2007 roku pozostawiając po sobie wielki smutek i żal. Rodzina zmarłego księdza postanowiła, aby pamiątki z Afryki pozostały w Skorogoszczy, w miejscu ostatniej posługi Ks. Józefa. Zrodził się pomysł, aby w Gimnazjum w Skorogoszczy utworzyć stałą ekspozycje afrykańskich pamiątek przywiezionych do Polski przez Ks. Józefa.
Stowarzyszenie Miłośników Turystyki „W Drodze” wraz z dyrektorem Gimnazjum w Skorogoszczy zapraszają wszystkich zainteresowanych do zwiedzania ekspozycji. Po wcześniejszym uzgodnieniu z dyrektorem szkoły, istnieje możliwość prowadzenia lekcji geografii o Afryce w Gimnazjum w Skorogoszczy.
Szczegółowy opis eksponatów można znaleźć na stronie internetowej Stowarzyszenia Miłośników Turystyki „W Drodze” z siedzibą w Skorogoszczy: www.smt.skorogoszcz.pl .
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do odwiedzenia ekspozycji.

Eksponaty:

  Eksponaty

Eksponaty

Eksponaty

Eksponaty

Eksponaty

Eksponaty

Eksponaty

 

Eksponaty