×
Wyszukaj w serwisie
×

A w Skorogoszczy dźwigają ciężary

Klub ciężarowców w Skorogoszczy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 marca w szkole podstawowej w Skorogoszczy odbył się I Turniej w Podnoszeniu Ciężarów o Puchar Burmistrza Lewina Brzeskiego. Organizatorem imprezy była sekcja podnoszenia ciężarów przy szkole podstawowej w Skorogoszczy prowadzona przez byłego zawodnika Klubu Sportowego Budowlani Opole – Pana Władysława Górkę.

W turnieju wzięli udział zawodnicy ze skorogoskiej sekcji, z klubu funkcjonującego przy Miejskim Ośrodku Sportu w Opolu prowadzonym przez Stefana Fałka oraz z Klubu Sportowego Budowlani w Opolu prowadzonego przez Bolesława Kardela. Organizatorzy przewidzieli wręczenie 4 pucharów – Pucharu Burmistrza Lewina Brzeskiego, Pucharu Dyrektora Szkoły podstawowej w Skorogoszczy, Pucharu dla uczestniczki turnieju oraz Pucharu dla najmłodszego zawodnika zawodów. W zawodach wysoką klasę pokazali zawodnicy ze Skorogoszczy – 3 braci Fiałka – Marcin, Paweł i Mateusz. Ozdobą zawodów był reprezentant KS Budowlani – Paweł Koszłaka, którego dotychczasowym życiowym sukcesem było uzyskanie 5 miejsca w Europie wśród zawodników do 17 roku życia. On też otrzymał nagrodę pieniężną ufundowaną przez firmę Juli-spec z Opola.

Sekcja podnoszenia ciężarów funkcjonuje przy PSP w Skorogoszczy już od 2005 roku dzięki zaangażowaniu byłego zawodnika Klubu Sportowego Budowlani w Opolu. Dzięki życzliwości dyrektora KS Budowlani – Pana Ryszarda Szewczyka został wyposażona w sprzęt niezbędny do podnoszenia ciężarów.