×
Wyszukaj w serwisie
×

Derby Olimpia Lewin Brzeski – Pogoń Łosiów (4:1)

Olimpia - po derbach 04.2008. Zdj. St. Usiarczyk

Mecz Olimpia - Pogoń

Olimpia - derby z Pogonią 04.2008. Zdj. St. Usiarczyk

Mecz Olimpia - Pogoń

Mecz Olimpia - Pogoń

Mecz Olimpia - Pogoń

Mecz Olimpia - Pogoń

Derby gminy wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród kibiców, w tym najwyższych władz gminy z Panią Burmistrz włącznie.

Zapowiadało się ciekawe widowisko, ale w pierwszej połowie meczu powiało nudą, kibice w tym czasie mogli sobie poczytać lokalną gazetkę, w której zamieszczono wiele ciekawych wywiadów, statystyk oraz historii o lokalnych derbach. Tylko jedna akcja mogła zwrócić uwagę kibiców, w której Daniel Wolny trafił piłką w słupek.
Po przerwie zaczął się dopiero mecz. Olimpia ruszyła do ataku i już 4 minuty po gwizdku sędziego Daniel Wolny zdobywa prowadzenie dla Olimpii.
Goście nie bardzo wiedzieli jak odpowiedzieć na gola, a Olimpia stwarzała sobie coraz więcej okazji do zdobycia bramki raziła jednak nieskutecznością. W 63 minucie po dwójkowej akcji Daniela Wolnego i Kamila Koziarskiego, ten drugi zdobywa kolejną bramkę dla Olimpii. Kilka minut później wszelkie wątpliwości odnośnie zwycięzcy tego spotkania rozwiewa Maciej Moczko zdobywając 3 bramkę, pięknym strzałem głową. Goście bezradnie odpierali ataki Olimpii i 75 minucie po pięknym podaniu przez całe boisko Maćka Moczki, Daniel Wolny po niepewnej interwencji bramkarza zdobywa 4 bramkę. Pogoń mimo nokautujących 26 minut podniosła się i zdołała uratować twarz zdobywając honorową bramkę w ostatnich minutach meczu. Jeszcze szanse na podwyższenie wyniku miał Adrian Janeczek, który pięknym strzałem umieścił piłkę w bramce, jednak czujny sędzia liniowy wcześniej dopatrzył się pozycji spalonej i tym samym stłumił radość kibiców jak i samego zawodnika.

KS „Olimpia” jeszcze raz udowodnił wysoką formę zawodników i umocnił się na prowadzeniu w tabeli.

Podziękowania dla lewińskich władz, organizatorów, sponsorów, kibiców za aktywny udział w tym meczu.

Autor: Grzegorz Krzyżanowski  

więcej na stronach: www.olimpialb.republika.pl