×
Wyszukaj w serwisie
×

Dyskusyjny Klub Książki w Łosiowie

Księga.jpeg  

Dnia 14 stycznia 2009 r. w Bibliotece Publicznej w Łosiowie odbyło się inauguracyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Na pierwszym spotkaniu,      w miłej atmosferze, uczestnicy zapoznali się z założeniami Klubu oraz przedstawili swoje propozycje dotyczące sposobu działania. Ustalono, jakie książki będą omawiane w przyszłym miesiącu, czytelnicy zaproponowali również swoje tytuły.

Dyskusyjne Kluby Książki to wspólny projekt Instytutu Książki i Bibliotek Wojewódzkich adresowany przede wszystkim do czytelników korzystających                    z bibliotek publicznych. Projekt ma na celu promować współczesną literaturę polską i obcą oraz przybliżać sylwetki pisarzy. Pomysł oparty jest na założeniu,                             że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach oraz, że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Kluby działają przy wsparciu finansowym i merytorycznym Instytutu Książki, a opiekę nad klubami z poszczególnych województw sprawuje właściwa Wojewódzka Biblioteka Publiczna. Kluby proponują ciekawe książki do dyskusji, spotkania autorskie i interesujące spotkania z innymi czytelnikami.

Dyskusyjny Klub Książki działa już od 2008 roku w Bibliotece Publicznej                 w Lewinie Brzeskim, a w 2009 roku powstał także w Bibliotece w Łosiowie.

Dyskusyjne Kluby Książki zapraszają na kolejne spotkania:
- w Lewinie Brzeskim: 30 stycznia 2009 r. (piątek) o godz. 1800,
- w Łosiowie: 11 lutego 2009 r. (środa) o godz. 1600.