×
Wyszukaj w serwisie
×

Wizytacja Biskupa Wrocławskiego w Lewińskiej Parafii

Kościół w Lewinie Brzeskim

 

W dniu 12 maja br. Lewin Brzeski odwiedził Jego Ekscelencja ks. Biskup Edward Janiak w celu przeprowadzenia wizytacji lewińskiej parafii.

Wizytacje kanoniczne w każdej parafii odbywają się w okresach pięcioletnich. Tegoroczną w Lewinie poprzedził cykl wizytacji tematycznych dokonanych przez wizytatorów wyznaczonych przez Arcybiskupstwo Wrocławskie. Dotyczyły one m.in. spraw związanych ze sztuką sakralną, gospodarczych, liturgicznych i katechetycznych. Ich celem było faktyczne sprawdzenie funkcjonowania parafii we wszystkich aspektach oraz wskazanie obszarów, w których należy dokonać niezbędnych zmian. Wizyta Biskupa była podsumowaniem całej wizytacji, podczas której w tym roku parafia lewińska wypadła bardzo dobrze.

Program pobytu Jego Ekscelencji Biskupa Wrocławskiego był bardzo obszerny  i dał możliwość poznania całej społeczności lokalnej. W trakcie pobytu Jego Ekscelencja przewodniczył Mszom Świętym w Buszycach, Sarnach Małych, Oldrzyszowicach i Lewinie Brzeskim, po których odbyły się spotkania z wiernymi.
Ksiądz Biskup znalazł również czas na spotkania z grupami działającymi przy parafii w Lewinie Brzeskim i Radą Parafialną.
O 17.00 ks. Biskup przewodniczył Mszy Św. podsumowującej wizytację, na której również odbyła się ceremonia bierzmowania 117 lewińskich gimnazjalistów. We Mszy wzięły udział także władze samorządowe Lewina Brzeskiego na czele z Panią Burmistrz Anną Twardowską.

DOCSprawozdanie wizytacyjne z Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lewinie Brzeskim (49,50KB)