×
Wyszukaj w serwisie
×

Obchody Święta Róży w Różynie

  Święto Róży 2008

Święto Róży 2008

Święto Róży 2008

Najpiękniesze bukiety ze Święta Róży

Najpiękniesze bukiety ze Święta Róży

Najpiękniesze bukiety ze Święta Róży

Komisja Konkursowa podczas oceny bukietów

Dnia 14 czerwca 2008 roku już po raz drugi odbyło się Święto Róży w Różynie. Impreza rozpoczęła się o godzinie 15 uroczystym przywitaniem gości przez panią Sołtys Różyny i Panią Burmistrz Lewina Brzeskiego oraz złożeniem podziękowania dla osób zaangażowanych w przygotowanie imprezy. Następnie na boisku sportowym odprawiono Liturgię Mszy Świętej. Po zakończonym nabożeństwie rozpoczęto zabawę, początkowo gry i konkursy zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Jedną z atrakcji był konkurs na „Najpiękniejszy Bukiet Różany”, w którym udział wzięło 12 sołectw gminy Lewin Brzeski. Wykorzystując swoje zdolności florystyczne każda z drużyn próbowała stworzyć najpiękniejszy bukiet. Wśród nagrodzonych możemy wymienić sołectwa: Buszyce, Różyna i Stroszowice, które otrzymały równorzędną I nagrodę w wysokości 300 złotych oraz sołectwa: Nowa Wieś Mała, Łosiów i Oldrzyszowice , które otrzymały równorzędne II nagrody w wysokości 100 złotych. Nagrody ufundowane zostały przez Burmistrza Lewina Brzeskiego. Każde sołectwo biorące udział w konkursie otrzymało także pamiątkowe drzewko ufundowane przez Katarzynę i Artura Knapik ze Szkółkarstwa Drzewek Ozdobnych w Łosiowie oraz stację pogodową ufundowaną przez Koło Platformy Obywatelskiej w Lewinie Brzeskim. W trakcie konkursów wystąpił zespół ze Skarbimierza.
Atrakcją imprezy było również przybycie harleyowców, którzy przedstawiali swoje piękne maszyny. Mieszkańcy, aby podkreślić charakter uroczystości przed obchodami święta posadzili ponad 500 krzaków róż. 
O godzinie 18 rozpoczęła się część artystyczno-koncertowa: na początku zaprezentował się zespół muzyki etno-folk „Szczypta Świata”, następnie zespół „Wega” w programie „Ich trzech” grając przeboje znanych polskich piosenkarzy: Rynkowskiego, Niemena i Krawczyka. O godzinie 21 rozpoczęła się zabawa pod gwiazdami, zespół „Transfer” zabawiał publiczność do samego rana, a w trakcie zabawy wystąpiła Grupa FIRE DANCE w pokazie tancerzy ognia.
W obchodach Święta Róży w Różynie uczestniczyli: Teresa Karol – Wicemarszałek Województwa Opolskiego, Mariola Szachowicz – Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi Opolskiego Urzędu Marszałkowskiego, Henryk Zamojski – Dyrektor OODR w Łosiowie oraz władze Gminy Lewin Brzeski.

DOCPodziękowania dla sponsorów Święta Róży w Różynie

DOCPodziękowania do sponsorów konkursu na Najpiękniejszy Bukiet Różany