×
Wyszukaj w serwisie
×

Najmłodsze Bractwo Rycerskie w Gminie

  DSC07300.jpeg

DSC07285.jpeg

DSC00644małe.jpeg

DSC07264.jpeg

   W ramach programu „Odnowa Wsi” w miejscowości Stroszowice miało miejsce niezwykłe wydarzenie,  na które złożyło się powstanie najmłodszego na terenie Gminy Bractwa Rycerskiego. Późnym popołudniem 2 sierpnia  został oddany najmłodszym  mieszkańcom Stroszowic plac zabaw o nazwie  "Plac Rycerza z Piaskownicy", któremu towarzyszyło zorganizowanie I Turnieju Młodego Rycerza z dyscyplinami takimi jak: kręcioł i cięcie jabłka mieczem rycerskim, czy strzelanie z prawdziwych łuków. Po zakończeniu turnieju rycerskiego  nastąpiło uroczyste pasowanie na "Rycerza z piaskownicy". Młodymi rycerzami zostały dzieci w wieku od -3 do 13 lat. Zabawą i śmiechom  nie był końca.  W tym szczególnym dniu  nie  mogło również zabraknąć „starszego rycerstwa”. Lewińskie Bractwo Rycerskie „Kuźnia”  przybyło aby uświetnić swoim występem uroczystość oraz wprowadzić najmłodszych rycerzy w  tajniki bractwa. Całemu przedsięwzięciu patronowały władze naszej gminy, które czynnie uczestniczyły w  otwarciu Placu Rycerza z Piaskownicy.

    Początek uroczystości dała celebrowana przez proboszcza parafii Lewin Brzeski  Msza Święta na którą  przybyli mieszkańcy, radni rady miejskiej i sołtysi z okolicznych wsi. Liczne gry i zabawy towarzyszące otwarciu sprawiły, że był to dzień pełen wrażeń dla mieszkańców Stroszowic i zaproszonych gości.

   Swoje miejsce do zabawy najmłodsi zawdzięczają dorosłym mieszkańcom Stroszowic, którzy wiele ciężkiej pracy włożyli aby pusty plac po remizie strażackiej powrócić do życia, Gminie Lewin Brzeski, która pokryła koszty połowy urządzeń znajdujących się na placu, firmie Cezbed, która nieodpłatnie dostarczyła ziemię na wyrównanie placu, kopalni J.D. Trade, dzięki której  dotacji sołectwo zakupiło urządzenie na placu zabaw za kwotę 7 tys. złotych.

   Sołtys, Rada Sołecka oraz grupa Odnowy Wsi ze Stroszowic składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom, firmom i instytucjom oraz Radnym i Sołtysom Gminy Lewin Brzeski za wsparcie organizacji "Zabawy u Rycerza z piaskownicy".

   Najmłodszemu Bractwu Rycerskiemu ze Stroszowic, życzymy wielu sukcesów i przedniej zabawy.