×
Wyszukaj w serwisie
×

Bezpieczna szkoła - to u nas !!!

  PC129880m.jpeg

PC129878m.jpeg

  Publiczna Szkoła Podstawowa w Lewinie Brzeskim ma monitoring. Daje to wszystkim poczucie bezpieczeństwa, ponieważ świadomość monitorowania otoczenia szkoły odbiera ewentualnym chuliganom lub nietrafionym żartownisiom ochotę do wybryków. Sama sędziwa, ale wciąż będąca w dobrej formie,  placówka też jest lepiej strzeżona. No i jak mówią uczniowie – nowocześniej się prezentuje z kamerami na fasadzie. 
   
   
Cała sprawa z zamontowaniem kamer i systemu była możliwa dzięki realizacji RZĄDOWEGO PROGRAMU WSPIERANIA W LATACH 2007 – 2008 OGRANÓW PROWADZĄCYCH W ZAPEWNIENIU BEZPIECZNYCH WARUNKÓW NAUKI, WYCHOWANIA I OPIEKI W PUBLICZNYCH SZKOŁACH I PLACOWKACH „MONITORING WIZYJNY W SZKOŁACH I PLACOWKACH”.

   Mamy więc sześć kamer w zestawie z dodatkowym wyposażeniem. Dotacje rządowe wyniosły 7 tysięcy złotych, a środki własne przeznaczone  na tę inwestycję to 6.568,8 złotych.
Jak widać – inwestycja pochłonęła 13.568,47 złotych. Wszyscy zainteresowani dobrem uczniów i ich szkoły są zgodni, że te pieniądze zostały  spożytkowane w świetnej sprawie.
    Dbałość o bezpieczeństwo dzieci, nauczycieli i samej szkoły jest niezwykle ważną kwestią, która stanowi o funkcjonowaniu każdego z nas. W planach inwestycyjnych dyrektora Zdzisława Biernackiego jest zakupienie i zamontowanie następnych trzech kamer. Bowiem teren otaczający naszą szkołę jest rozległy i  dodatkowe kamery zabezpieczą go w całości.
Należy tu dodać, iż ochronę nad szkołą sprawuje AGENCJA OCHRONY GENIUS.

    Adnotacja urzędowa, jaka znalazła się w dokumentacji monitoringu określa sens całej inicjatywy:

     „Zadanie zrealizowano zgodnie z planem, zgodnie z założeniami Rządowego programu. Zainstalowany monitoring zwiększa poczucie bezpieczeństwa uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Lewinie Brzeskim. Monitorowane jest główne wejście do szkoły oraz boiska tereny zielone wokół szkoły, z których korzystają dzieci.”

    Najlepszy sprzęt nie zastąpi czujnego i wrażliwego na potrzeby dziecka dorosłego, dlatego w trosce o komfort psychiczny naszych uczniów – zawsze pamiętamy o ich bezpieczeństwie i dobrym samopoczuciu. Wszyscy mamy przekonanie, że opieka pedagogów i sprawnie działający monitoring nowoczesnych  system kamer wzmocnią bezpieczeństwo naszych podopiecznych. Rodzice naszych uczniów z pewnością również podzielają satysfakcję i radość z otoczenia naszej szkolnej społeczności „czujnym spojrzeniem” kamer monitoringu.
Dobro dzieci jest wartością najwyższą i dlatego należy zrobić wszystko, aby zadbać o ich zdrowie i bezpieczeństwo także podczas pobytu w szkole.

 Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji monitoringu w naszej szkole.

                                                                  Jolanta Łuczyńska