×
Wyszukaj w serwisie
×

Unijne dotacje na drogi w gminie Lewin Brzeski

  roboty drogowe

Środki unijne na drogi po raz kolejny trafią do gminy Lewin Brzeski. Przebudowane zostaną dwie najbardziej zniszczone drogi na terenie gminy –  z Borkowic do Błażejowic oraz z Łosiowa przez Jasionę i Nową Wieś Małą do Kantorowic.
Obie drogi wielokrotnie i corocznie doraźnie naprawiane doczekają się po wielu latach nowych nawierzchni i odwodnienia.

Drogi w gminie Lewin Brzeski w wyniku pozytywnie rozpatrzonych wniosków umieszczone zostały na liście przewidzianej do dofinansowania budowy dróg w ramach rządowego programu pn. „Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 – 2011”.

Z 63 wniosków złożonych przez gminy wniosek dotyczący remontu i przebudowy drogi gminnej relacji Borkowice – Błażejowie uzyskał 8-10 miejsce. Natomiast wniosek dotyczący drogi powiatowej relacji Łosiów – Kantorowice złożony przez Starostwo Powiatowe został sklasyfikowany na miejscu 14. Prace na powyższych drogach przewidziane są na rok 2010. Szacunkowe koszty realizacji drogi Borkowice – Błażejowice wynoszą 2.300.000 zł, a przebudowy drogi Łosiów – Kantorowice wynoszą około 4.000.000 zł. Dofinansowanie realizacji obu wniosków wynosi 50 % kosztów kwalifikowanych inwestycji.

PDFlista rankingowa gmin

PDFlista rankingowa powiaty