×
Wyszukaj w serwisie
×

Muminkalia, czyli nocne czytanie w szkole

Nocne czytanie w PSP w Lewinie

  Nocne czytanie w PSP w Lewinie

Nocne czytanie w PSP w Lewinie

Nocne czytanie w PSP w Lewinie

Nocne czytanie w PSP w Lewinie

23 października br. w szkole podstawowej w Lewinie Brzeskim zostały zorganizowane zajęcia poświęcone czytaniu pod hasłem „Muminkalia”.
 Zaproszona na spotkanie grupa 20 dzieci z klas czwartych miała okazję poznać techniki ułatwiające czytanie, uczestniczyć w zabawach i konkursach dotyczących znanych i lubianych bohaterów książkowych – Muminków, a także zintegrować się. 
 Pierwsza część spotkania odbyła się w czytelni, gdzie dzieci obejrzały wystawę poświęconą Muminkom. Zobaczyły również prezentację multimedialną na temat czytania i dowiedziały się ciekawych informacji o Tove Jansson, autorce książki. Uczestnicy byli przygotowani do zajęć, gdyż wcześniej przeczytali wskazany fragment lektury pt. „Opowiadania z Doliny Muminków”, a znajomość tekstu została sprawdzona i nagrodzona. Spotkanie w czytelni zakończyła wspólna kolacja.
 Druga część Muminkaliów odbyła się już na sali gimnastycznej, udekorowanej pięknie przez panią Krystynę Waniak postaciami książkowych bohaterów. Tam też odbyły się różne wspólne zabawy. Dzieci brały między innymi udział w sztafecie z patelnią z naleśnikiem Mamy Muminka, czy w wyścigu Hatifnatów. Każdy też chętnie ozdobił talerz do kuchni Muminków – powstały wspaniałe prace plastyczne. Wieczór zakończył się wspólnymi cichymi rozmowami. Znużone wieloma atrakcjami dzieci w końcu zasnęły....
 Warto zaznaczyć, że spotkanie miało na celu promowanie kultury czytelniczej u dzieci słabiej czytających i zapoczątkowało całoroczny konkurs czytelniczy dla tejże grupy uczniów. Uczyło dobrej i kulturalnej zabawy oraz stanowiło doskonałą okazję do pogłębienia więzi ze szkołą.
 Mamy nadzieję, że Muminkalia na długo pozostaną w pamięci ich uczestników.

Organizatorki spotkania:
Małgorzata Olbert - polonistka
Krystyna Waniak - bibliotekarka
PSP w Lewinie Brzeskim