×
Wyszukaj w serwisie
×

Oddaj sąsiadowi śmieci, które zgubił w lesie

netbird_akcja_baner.jpeg

Redakcja portalu netbird.pl chciałaby poinformować Państwo o swojej nowej, niecodziennej inicjatywie, pod szyldem": Oddaj sąsiadowi śmieci, które "zgubił" w lesie!

Z przerażeniem obserwujemy, że pomimo ciągłych akcji edukacyjnych i uświadamiających, rzesze ludzi nadal pozbywają się swoich odpadów na terenie lasów, w korytach rzek, czy w przybrzeżnych rowach. Skoro liczne apele nie odnoszą zamierzonych skutków, chcielibyśmy przekonać wszystkich tych, którym dobro przyrody leży na sercu, do podjęcia radykalnych działań.

Jako, że problem wyrzucania śmieci do lasu, w głównej mierze dotyczy wsi i mniejszych miejscowości, chcielibyśmy przekonać ich mieszkańców do tego, by obserwowali, kto z ich znajomych para się tym niecnym procederem, a następnie pod osłoną nocy przerzucali te odpady z powrotem na posesję ich właścicieli. W końcu - ujmując to żartobliwie - nie ma nic złego w zwróceniu prawowitemu właścicielowi jego zguby.

O naszej akcji informujemy niemal 3 tysiące  gminnych portali internetowych i 500 lokalnych tytułów prasowych.

Pełną treść naszego manifestu znaleźć można pod adresem internetowym: http://zycie_na_wsi.netbird.pl/widgets_area?app=967&app_type=article&article_id=10510&article_page=1&no_original_params=true

Redakcja portalu netbird.pl

 

netbird_akcja_ulotka2_jpg.jpeg