×
Wyszukaj w serwisie
×

Łosiowianie na I Targach Organizacji Pozarządowych

IM000481b.jpeg

IM000480f.jpeg

IM000480.jpeg

TOWARZYSTWO MIŁOŚNIKÓW  ŁOSIOWA I OKOLIC NA I  TARGACH ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO

          W dniach 11- 12 września  miały miejsce Opolskie Targi Organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego. Organizatorem Targów był Urząd Marszałkowski  przy współpracy z Opolskim Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych oraz Towarzystwem Alternatywnego Kształcenia.
    Opolskie  Targi odbywały się po raz pierwszy i miały na celu zaprezentowanie działalności  opolskich organizacji.
    Pierwszy dzień  11 września odbyła się konferencja  pod hasłem „  Szanse i możliwości  III sektora. W konferencji udział wzięli przedstawiciel Zarządu Województwa Opolskiego Andrzej Kasiura, senator Piotr Wach  burmistrzowie opolskich miast  i przede wszystkim  liderzy stowarzyszeń działających na Opolszczyźnie, którzy podzielili się swoimi  dobrymi praktykami  sprzyjającymi rozwojowi organizacji oraz doświadczeniami w zakresie współpracy z samorządami lokalnymi. Wystąpiła  także  Pełnomocnik ds. Organizacji Pozarządowych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego a zarazem inicjatorka Targów PaIzabela Podobińska , która opowiedziała o swojej  pracy. Wśród gości zaproszonych w konferencji udział wzięli trenerzy Arkadiusz Jakimowicz z Elbląga  , Kasia Czayka – Chełmińska ze Szkoły Liderów PAFW z Warszawy a gościem  specjalnym była Maja Jaworska  - dyrektor Fundacji Anny Dymnej „ Mimo wszystko” . konferencja zakończyła się uroczystym  wręczeniem nagród  w pierwszej edycji konkursu „ Opolskie niezapominajki”. 
       Konkurs ma na celu wyłonienie i uhonorowanie najlepszej organizacji pozarządowej województwa opolskiego .  Nagrody wręczył Członek Zarządu Województwa Opolskiego Andrzej Kasiura  a laureatem i odbiorcą czeku na 10 tys. zł  została Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej- Opolskie Centrum Demokracji Lokalnej.
Zdjęcie nr 1 i nr 2

W drugim dniu Opolskich Targów  organizacje prezentowały się na stoiskach ustawionych na ulicy Krakowskiej od pomnika Bojowników o Wolność i Demokrację  w kierunku ulicy Damrota. Wśród 37 Stowarzyszeń prezentujących swój dorobek znalazły się organizacje z powiatu brzeskiego ; Towarzystwo Miłośników Łosiowa i Okolic  Brzeskie Centrum Promocji Zdrowia oraz Stowarzyszenie LGD „Dolina Stobrawy”. Około południa nasze stanowiska odwiedził  Wojewoda Opolski  Ryszard Wilczyński, który złożył  gratulacje z okazji jubileuszu 10-lecia  TMŁiO oraz 5-lecia zespołu  „Łosiowianie” i dokonał wpisu do kroniki życząc nam dalszych sukcesów owocujących wieloma przedsięwzięciami służącymi lokalnej społeczności Łosiowa.
Każda organizacja miała swój czas na prezentację  przy mikrofonach ustawionych przed pomnikiem.  W naszej prezentacji oprócz przedstawionej przez przewodniczącą charakterystyki działania TMŁiO  wystąpił zespół Łosiowianie, który zaśpiewał piosenki stworzone przez lokalnych twórców  opowiadające o Łosiowie, o kresach i  o naszym regionie. Występ zespołu bardzo się podobał i  został nagrodzony brawami.

I Opolskie Targi Organizacji Pozarządowych mamy za sobą, należy złożyć podziękowanie organizatorom, a szczególnie Izabeli Podobińskiej z Urzędu Marszałkowskiego i Tomkowi Kosmali z OCWIP za  inicjatywę i wielu osobom ,którzy przyczynili się do zapoczątkowania takiej imprezy życząc im  i sobie aby Targi stały się piękną tradycją i doczekały wielu okrągłych jubileuszy.

Ludwika Chojnacka