×
Wyszukaj w serwisie
×

Dzień Marchewki w Przedszkolu Nr 1 w Lewinie Brz.

  Obraz 584.jpeg

     Dnia 19 listopada 2009 r. w ramach programu ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury” obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Marchewki. Tego dnia wszystkie przedszkolaki oraz pracownicy przedszkola ubrani byli na pomarańczowo, a marchewkowy strój podkreślał pomarańczowy daszek na każdej głowie.

    W sali ,,Pajacyków” zebrały się wszystkie grupy. Nasze świętowanie rozpoczęły 6-latki z grupy ,,Pajacyki” inscenizacją piosenki ,,Urodziny marchewki” oraz wypowiedziały się na temat zdrowotnych właściwości marchewki. Marchewka i pomarańczowy kolor stały się motywem wspólnych zabaw i konkursów.

   Maluszki bardzo dobrze poradziły sobie z wybraniem marchewek z ,,Jarzynowego wozu”. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły biorąc udział w konkursach: „Czy to owoc, czy warzywo?”(zagadki smakowe), „Kto pierwszy zje tartą marchewkę?”. Starsze przedszkolaki 5 i 6-latki doskonale poradziły sobie pokonując ,,Marchewkowe tory przeszkód” i wykazały się niezwykłą sprawnością.

   Wybrane dzieci z każdej grupy wykonały piękne ,,Marchewkowe portrety” różnymi technikami plastycznymi oraz wykazały się pomysłowością robiąc ,,Marchewkową kukiełkę”.

   W Dniu Marchewki nie mogło zabraknąć w naszym przedszkolu marchewki do chrupania i soku, które smakowały wyjątkowo pysznie. Na obiad panie kucharki przygotowały smaczną i zdrową zupę marchewkową.

   Po obiedzie wyruszyliśmy w ,,Marchewkowym pochodzie” ulicami miasta, odwiedzając Urząd naszego miasta oraz  zaprzyjaźnione z  nami zakłady pracy przekazując im ,,Marchewkową nowinę-„ Marchewka zdrowia doda” i  oznajmiając o naszym święcie i wartościach odżywczych marchewki.

    Tak spędzony dzień w przedszkolu przyniósł dzieciom wiele radości. Był okazją do wspaniałej, wspólnej zabawy, a co najważniejsze przyczynił się do wzrostu świadomości dzieci na temat zdrowego odżywiania.

                                                                            Małgorzata Foryś

Obraz 584.jpeg Obraz 554.jpeg Obraz 549.jpeg Obraz 545.jpeg

Obraz 543.jpeg Obraz 537.jpeg Obraz 531.jpeg Obraz 520.jpeg

Obraz 514.jpeg Obraz 513.jpeg Obraz 502.jpeg Obraz 498.jpeg