×
Wyszukaj w serwisie
×

Zadbane wsie – wizytówką gminy.

  Wronów - pałac

Wronów - pałac

Wronów - stary cmentarz

Wronów - pomnik przyrody

 Wronów będzie miał nowe miejsce wypoczynku i rekreacji. Uzyska je dzięki złożonemu przez gminę projektowi pt. ”Zagospodarowanie stawu we Wronowie” sfinansowanemu w 75% przez Unię Europejską.

Gmina podpisała już umowę na dofinansowanie projektu w wysokości prawie 0,5 mln złotych (całość kosztować będzie około 750 tys. złotych) z Marszałkiem Województwa Opolskiego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich  działanie „Ochrona i rozwój wsi”.

Wronów zamiast nieużytku i nielegalnego wysypiska śmieci zyska staw wraz z miejscem rekreacyjno – wypoczynkowym. Planuje się, że na ogrodzonej 100 arowej działce oprócz stawu z 3 pomostami wędkarskimi postawione zostaną: wiata ogrodowa, stoły biesiadne, grill ogrodowy oraz kosze na śmieci i toalety przenośne.

Miejscowość jest ważnym punktem turystycznym w gminie, a przez realizację inwestycji atrakcyjnność Wronowa z pewnością wzrośnie.

Przez  wieś przebiega międzynarodowa Droga św.Jakuba oraz gminna ścieżka rowerowa. Wronów leży także na skraju Stobrawskiego Parku Krajobrazowego przy ujściu Nysy Kłodzkiej do Odry.

Zakończenie inwestycji planowane jest wczesną jesienią 2010 r.