×
Wyszukaj w serwisie
×

Lokomotywa unijna wjeżdża na ul.Kolejową w Lewinie

RPO loga
 

Gmina Lewin Brzeski ponownie wygrywa w wyścigu o unijne pieniądze. Tym razem Unia sfinansuje w 85 % (2,8 mln PLN) rozbudowę ul. Kolejowej w Lewinie Brzeskim.

Inwestycja ta jest bardzo istotna z punktu dalszego rozwoju gospodarczego miasta.

Ul.Kolejowa ze względu na bardzo często zamykany przejazd kolejowy na ul.Kościuszki stanowi ważny element komunikacyjny miasta Lewin Brzeski.

Inwestycja rozbudowy ul.Kolejowej bezpośrednio wpłynie także na podniesienie atrakcyjności Lewińskiej Strefy Biznesu. Wpłynie więc na wzrost zainteresowania dużych firm terenami inwestycyjnymi w Lewinie Brzeskim – a to oznacza z kolei jedno: więcej miejsc pracy i wyższą stopę życiową mieszkańców.

Po podpisaniu przez gminę umowy na dofinansowanie realizacji inwestycji Urzędem Marszałkowskim w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego woj. opolskiego na lata 2007-2013  wyłoniona została w przetargu nieograniczonym firma INFRADRÓG z Nysy, która zrealizuje cały projekt.

 

Ważne!

Gmina nie planuje zamknięcia drogi dla ruchu drogowego w okresie zimowym, jednakże osoby korzystające z ul.Kolejowej proszone są o zachowanie szczególnej ostrożności, ponieważ możliwe jest, że w trakcie prac wystąpią utrudnienia w ruchu.

Zakończenie robót planowane jest na październik 2010 r.