×
Wyszukaj w serwisie
×

Obóz dla najlepszych młodych sportowców

obóz w Głuchołazach

obóz w Głuchołazach

obóz w Głuchołazach

obóz w Głuchołazach

obóz w Głuchołazach

26 dzieci i młodzieży ze szkół w Lewinie Brzeskim i Łosiowie odpoczywało na zimowisku w Głuchołazach współfinansowanym ze środków Gminy. Obóz był nagrodą dla wyróżniających się młodych sportowców ze szkół łosiowskich i Gimnazjum w Lewinie Brzeskim.

W przyszłym roku na podobny obóz pojadą dzieci i młodzież ze szkół skorogoskich i lewińskiej podstawówki.

Podczas tegorocznych ferii zimowych  grupa 26 osób przebywała wraz z opiekunami na zimowisku w Głuchołazach.  Były to dzieci z PSP i Gimnazjum w Łosiowie oraz Gimnazjum w Lewinie Brzeskim. W programie imprezy były trzy wyjazdy  w czeskie Jeseniki, gdzie uczniowie poznawali tajniki  jazdy  na nartach i snowbordzie . W czasie wolnym młodzież podziwiała uroki  Głuchołaz i Głuchołaz Zdroju. Urozmaiceniem pobytu było również wieczorne ognisko z pieczeniem kiełbasy oraz pobyt w Jaskini Solnej. Motywem przewodnim zimowiska było pokazanie uczniom form aktywnego spędzania czasu , aby ustrzec ich pułapkami współczesnego życia. Przeprowadzono również konkursy plastyczne o treściach profilaktycznych .


 Wyjazd ten odbył się dzięki finansowemu wsparciu Gminy Lewin Brzeski. Opiekunami  grupy byli panowie Piotr Barszcz , Adam Dziasek i Roman Gołębiowski .

Piotr Barszcz