×
Wyszukaj w serwisie
×

Ferie zimowe w Świetlicy Terapeutycznej

  Ferie w Świetlicy Terapeutycznej

Ferie w Świetlicy Terapeutycznej

Ferie w Świetlicy Terapeutycznej

Ferie w Świetlicy Terapeutycznej

Ferie w Świetlicy Terapeutycznej

Ferie w Świetlicy Terapeutycznej

Ferie w Świetlicy Terapeutycznej

 

 

 Skończyły się ferie zimowe w naszym województwie. Świetlica Terapeutyczna w Lewinie Brzeskim, zorganizowała - jak co roku - dwa turnusy feryjne, tym razem pod hasłem "Ferie dla odkrywców 2010". Z zajęć skorzystało w sumie 75. dzieci, w tym 14. gimnazjalistów. 

Każdego dnia realizowany był inny temat, do którego dostosowano proponowane zajęcia plastyczno - manualne, techniczne, sportowe, itd. Zrealizowane bloki tematyczne to: bezpieczne ferie, dzień sportu, dzień teatru, dzień miłości (Walentynki). Był również dzień pływania, w ramach którego dzieci pojechały na krytą pływalnię do Brzegu oraz dzień kina z wyjazdem na bajkę do Kinopleksu w Opolu. 

Podczas zajęć organizowanych w Świetlicy dzieci miały możliwość wykonać m.in.: figurkę narciarza, kukiełki z drewnianych łyżek, ramki na zdjęcie, walentynkowe laurki, maski, czapki piratów. Organizowane były konkursy z  nagrodami, a na zakończenie każdego turnusu odbyła się loteria fantowa, w której każdy mógł zdobyć coś atrakcyjnego. Dodatkowo zakończenie pierwszego tygodnia uświetnił nam koncert muzyczny w wykonaniu Piotra Słodkowskiego, który zagrał na akordeonie.

Zajęcia sportowe prowadzone były na hali sportowej Gimnazjum (za organizację gier i zabaw dziękujemy nauczycielom wychowania fizycznego: Adamowi Dziasek oraz Romanowi Gołębiowskiemu) oraz w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej.
Za udostępnienie pomieszczeń sportowych serdecznie dziękujemy Dyrektorom obu szkół.

Koszt tygodniowego turnusu wynosił 13 zł (cena biletu do kina), pozostałe koszty organizacji wypoczynku dla dzieci (wstęp na krytą pływalnię, autokar do Brzegu oraz do Opola, pomoce plastyczne i nagrody dla dzieci) finansowała Gmina Lewin Brzeski.

Wszystkie dzieci bardzo miło spędziły czas podczas ferii w Świetlicy.

Renata Pietruńko

  Ferie w Świetlicy Terapeutycznej Ferie w Świetlicy Terapeutycznej   Ferie w Świetlicy Terapeutycznej   Ferie w Świetlicy Terapeutycznej

Ferie w Świetlicy Terapeutycznej   Ferie w Świetlicy Terapeutycznej   Ferie w Świetlicy Terapeutycznej   Ferie w Świetlicy Terapeutycznej

Ferie w Świetlicy Terapeutycznej   Ferie w Świetlicy Terapeutycznej   Ferie w Świetlicy Terapeutycznej   DSC09161