×
Wyszukaj w serwisie
×

Szkolna Platforma Edukacyjna w Szkole Podstawowej w Lewinie Brzeskim

szkolna platforma edukacyjna

 

szkolna platforma edukacyjna

 

szkolna platforma edukacyjna

 

szkolna platforma edukacyjna

 

szkolna platforma edukacyjna

 

szkolna platforma edukacyjna  

Od marca 2010 roku wychodząc naprzeciw potrzebom uatrakcyjnienia i unowocześnienia procesu nauczania nasza Szkoła zdecydowała się wdrożyć Szkolną Platformę Edukacyjną. SPE jest nowoczesnym narzędziem informatycznym, gdzie nauczyciele, uczniowie oraz rodzice mogą korzystać z przygotowanych materiałów edukacyjnych.  Składają się na to: lekcje multimedialne oraz testy interaktywne przygotowane na każdy etap nauczania.

 SPE pozwala stworzyć w szkole zintegrowany system zarządzania technologią informacyjną. Każdy uczeń naszej szkoły ma swoje indywidualne konto, zabezpieczone loginem oraz hasłem. Dodatkowo do konta uczniów przypisane są dwa dodatkowe konta dla rodziców lub opiekunów dziecka. SPE pozwala monitorować pracę ucznia zarówno przez nauczyciela jak również przez rodzica. Wyniki tej pracy, np. sprawdzian wiedzy w formie testu są automatycznie oceniane i zapisywane na koncie ucznia.

 
SPE ma zastosowanie:

  • na projektorze multimedialnym;
  • na tablicy interaktywnej;
  • na stanowiskach komputerowych.

Wykorzystując możliwości SPE 10 maja w Czytelni Multimedialnej Biblioteki szkolnej odbył się konkurs skierowany do klas III „Znam swoją miejscowość Lewin Brzeski”. Zawierał 15 pytań i organizowany był w formie testu. Do poszczególnych pytań przygotowane zostały obrazy i zdjęcia naszego miasta. Uczniowie kończąc test otrzymywali procentową punktację. Wykonane zadania widoczne były na koncie nauczyciela, ucznia oraz na kontach rodziców. Uczniowie doskonale poradzili sobie z nową formą przeprowadzania konkursu.

13 maja również w Bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie „Wiem więcej – Szkolna Platforma Edukacyjna”. Konkurs skierowany był do uczniów klas 4 – 6. Uczniowie mieli za zadanie wykonać lekcję oraz test na dowolny temat. Forma konkursu wynikał z faktu bardzo dużego zainteresowania uczniów nowym źródłem wiedzy.

Analizując statystykę logowań SPE zyskała bardzo dużą popularność wśród uczniów, a nauczyciele uzyskali nowe narzędzie wykorzystywane w procesie nauczania.

Krystyna Waniak