×
Wyszukaj w serwisie
×

Spotkanie bibliotekarzy na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu

Spotkanie bibliotekarzy Brzeg

Spotkanie bibliotekarzy Brzeg

Spotkanie bibliotekarzy Brzeg

Spotkanie bibliotekarzy Brzeg

25 maja br. bibliotekarki z Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Lewinie Brzeskim uczestniczyły w spotkaniu bibliotekarzy z Powiatu Brzeskiego, które odbyło się w Zamku Piastów Śląskich w Brzegu.

Spotkanie zorganizowało Starostwo Powiatowe w Brzegu, Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu oraz Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Grodkowie z okazji przypadającego w maju Dnia Bibliotekarza i Bibliotek.

Przy kawie, herbatce i słodkim poczęstunku, w zabytkowej, zamkowej scenerii, bibliotekarze i zaproszeni goście rozmawiali o sytuacji bibliotek, opowiadali o swoich dotychczasowych osiągnięciach, a także o planach na przyszłość. W imieniu władz samorządowych Powiatu Brzeskiego z okazji bibliotekarskiego święta, życzenia wszystkim bibliotekarzom złożył Starosta Powiatu Brzeskiego, Pan Maciej Stefański.

Gościem spotkania była również Pani Elżbieta Kampa, przewodnicząca Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Opolu. Bibliotekarze mieli także niepowtarzalną okazję obejrzenia „białych kruków” Muzeum Piastowskiego, a po zamkowych komnatach i zbiorach oprowadzał i ze swadą  opowiadał  jego dyrektor, Pan Paweł Kozerski.